13:00 23 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0510

امیرحسین صدیق از تعداد درگذشتگان کرونا در مرداد ماه، یک روزشمار تهیه کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کرونا در بسیاری از کشورهای جهان با توجه به اینکه مدت‌هاست واکسیناسیون نیز شروع شده است همچنان می‌تازد و جان بسیاری را می‌گیرد. یکی از کشورهایی که اکنون در شرایط بدی بسر می‌برد و آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا طی ماه گذشته بسیار بالا رفته است ایران می‌باشد.


آمار تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونای دلتا در ایران تا روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۰، به چهار میلیون و ۶۷۷ هزار و ۱۱۴ نفر رسیده است. و ۳۵۹ شهرستان این کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۳۰ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.


امیرحسین صدیق بازیگر ایرانی با توجه به آمار بالای فوت شدگان برا اثر کرونا در ماه اخیر، ضمن ابراز تاسف از این اتفاق دردناک، روزشماری با عنوان "روزشمار قتل عام کرونا در ایران" از روزهای مرداد ماه تهیه کرد و در هر روز ماه تعداد جانباختگان را در آن روز یاددآور شد که در مجموع این جانباختگان در این ماه تعداد ۱۳۹۷۵ نفر شده است.


کاربران عنوان می‌کنند ایده‌ای جالبی بود و ممکن است این اقدام سبب شود مسئولین به اوضاع وخیم در ایران توجه کنند و به این سادگی از کنار مرگ این همه انسان نگذرند و اقدامی موثر انجام دهند، هر چند گرانی دارو و کمیاب بودن آن نیز از دلایل بالا رفتن آمار مرگ در کشور است. این کاربران معتقدند هیچ چیزی دردی که هر یک از خانواده‌های این فوت‌شدگان کشیده‌اند را التیام نمی‌بخشد و وای به حال آنان که این روزها را با بی‌کفایتی خود برای مردم ایران تدارک دیدند.

مرتبط:

چرا سویه دلتا ویروس کرونا مسری‌تر است؟
تهران در محاصره «دلتا کرونا» قرار گرفته است
احتمال ابتلا به کرونا دلتا برای بهبودیافتگان کووید ۱۹
واکسیناسیون می تواند سویه "دلتا" کرونا را منتقل کند
سویه دلتا دلیل اصلی افزایش موارد جدید کرونا در جهان است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک