14:32 18 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 43

پنج ماده غذایی که باعث سلولیت می شوند شامل مواد کافئین دار چون قهوه و چای است.

به گزارش اسپوتنیک، النا کالن متخصص تغذیه در روسیه، برخی از غذاها باعث تشکیل سلولیت می شوند را نام برد، اما حذف آنها تضمین کننده خلاص شدن از شر سلولیت نیست.

اول از همه، سلولیت به دلیل استفاده مکرر از محصولات کافئین دار ایجاد می شود: قهوه، کاکائو، چای پررنگ، نوشیدنی های گازدار.

این متخصص تأکید کرد: "مصرف بیش از حد کافئین، خون رسانی را مختل می کند. در نتیجه، بافت زیر جلدی پوست، که هنگام مصرف قهوه از اختلالات میکروسیرکولاسیون رنج می برد، امکان تشکیل سلولیت را افزایش می دهد."

همچنین، غذاهای حاوی قند برای ظاهر پوست خطرناک هستند، زیرا سنتز انسولین افزایش می یابد، که منجر به تشکیل چربی می شود. شکر به دیواره رگ های خونی آسیب می رساند، به همین دلیل تورم افزایش می یابد و در نتیجه سلولیت تجمع می یابد. به همین دلیل، خوردن نمک خطرناک است: به دلیل این که مایعات را در بدن حفظ می کند، باعث پف در بدن می شود.

فست فودها و غذاهای چرب نیز تأثیر مشابهی مانند قند بر بدن دارند، علاوه بر این، گردش خون را مختل می کنند. در نهایت، الکل تولید هورمون استروژن را تحریک می کند، که به تجمع چربی کمک می کند (به همین دلیل است که زنان بیشتر در معرض سلولیت هستند).

مرتبط:

قهوه و افسانه‌هایش
آیا می دانید، ارتباطی بین نوشیدن قهوه و بیماری های قلبی وجود ندارد؟
نوشیدن چای و قهوه همراه حیوانات
تاثیر قهوه بر روی نوزادان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک