13:45 17 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 32

دانشمندان آمریکایی بزرگترین مطالعه در مورد رابطه بین مصرف قهوه و اختلالات ریتم قلب را به پایان رسانده اند. نتایج نشان داد که کسانی که مرتباً قهوه را به میزان متوسط می نوشند حتی در مقایسه با میانگین جمعیت خطر ابتلا به آریتمی در آنها هم وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله منتشر شده در ژورنال JAMA Internal Medicine، قهوه دارای اثرات ضد التهابی است و خطر ابتلا به برخی بیماری های خطرناک ، از جمله سرطان، دیابت و بیماری پارکینسون را کاهش می دهد، اما برخی از کارشناسان توصیه می کنند مصرف قهوه را محدود کنید زیرا از نظر آنها، کافئین می تواند بر قلب تأثیر منفی بگذارد ، به ویژه باعث آریتمی می شود.

محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو تصمیم گرفتند این فرض را آزمایش کنند. بر اساس داده های سرویس بهداشت ملی انگلستان، حاوی اطلاعات پزشکی و ژنتیکی، آنها نمونه ای از تقریباً 400000 نوشیدنی قهوه را تهیه کردند. میانگین سنی شرکت کنندگان 56 سال بود، زنان و مردان تقریباً تعداد انها برابر بودند. دانشمندان چهار سال است که به بررسی اطلاعات پزشکی این افراد می پردازند.

دکتر گرگوری مارکوس، در یک بیانیه مطبوعاتی دانشگاه گفت: "قهوه منبع اصلی کافئین برای اکثر مردم است و باعث تشدید آریتمی می شود، اما ما هیچ مدرکی در مورد مصرف کافئین در افزایش خطر آریتمی پیدا نکردیم. در واقع، ممنوعیت کلی کافئین برای کاهش خطر آریتمی درست نیست".

بروز هر نوع آریتمی، از جمله فیبریلاسیون دهلیزی، انقباض بطنی زودرس یا سایر بیماری های شایع قلبی، در میان نوشندگان قهوه چهار درصد بو ، سه درصد کمتر از متوسط ​​جمعیت در کشور می باشد.

نویسندگان همچنین هیچ مدرکی در مورد افزایش خطر آریتمی در بین افراد مستعد ژنتیکی برای متابولیسم خاص کافئین پیدا نکردند.

گفتنی است، هنگام آریتمی، قلب نمی‌تواند خون را به درستی پمپاژ کند.

 

مرتبط:

آیا می دانید، ارتباطی بین نوشیدن قهوه و بیماری های قلبی وجود ندارد؟
نوشیدن چای و قهوه همراه حیوانات
خواص معجزه گر قهوه
تاثیر قهوه بر روی نوزادان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک