09:09 24 ژوئیه 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 98

کاربران در صفحات اجتماعی به طرح تازه مجلس درباره اینترنت و فضای مجازی واکنش نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، مجلس شورای اسلامی ایران روز یکشنبه ۶ تیرماه بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و سازماندهی پیام رسان‌های اجتماعی» را در دستور کار خود قرار داد؛ طرحی که با توجه به بندها و تبصره‌هایش، در صورت تصویب، تغییرات بسیاری در حوزه اینترنت و شبکه‌های مجازی به وجود می‌آورد.

کاربران بسیاری نیز در صفحات اجتماعی به این موضوع واکنش نشان دادند و نگران از این هستند که آیا این طرح "مصونیت کاربران"، آنان را در دنیای مجازی مصون نگاه می‌دارد و سبب محدودیت‌ها می‌شود یا خیر؟!
این کاربران که در این باره بحث و تبادل نظر می‌کنند، عنوان می‌کنند در حالیکه موج پنجم کرونا شروع شده، فلاکت به ۵۰ درصد رسیده، چاپ پول اردیبهشت سه برابر متوسط پارسال بوده، رکورد ۲۶ ساله تورم شکسته شده، کمبود واکسن و دارو بیداد می‌کند، میلیون‌ها نفر زندگی‌شان در بورس از بین رفته است و مردم با کارت ملی مرغ تهیه می‌کنند، آن وقت مجلسی‌ها دغدغه‌شان فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام و توئیتر است.
عباس عبدی روزنامه‌نگار، پژوهشگر و فعال سیاسی نیز در توئیتی به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: اقدام برای محدود کردن و حذف فضای مجازی سه چیز را برجسته می‌کند: «۱. ترس شدید از مردم و آزادی ۲. فریب در انتخابات با ارائه این طرح بعد از انتخابات ۳. تدلیس در نامگذاری عنوان طرح.»

مرتبط:

واکنش‌ها به استفاده‌ی کاربران سرشناس ایرانی از توئیتر +عکس
چرا نباید هر ویدئویی را در فضای مجازی باور کنیم +ویدئو، عکس
ایران چگونه با فساد در فضای مجازی مقابله می‌کند؟
بررسی طرح تازه مجلس ایران درباره اینترنت و فضای مجازی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک