12:03 17 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 425

روشن کردن کولر خودرو هنگام سوار شدن در فصل گرما، خطرناک است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس تحقیقات انجام شده اجزای داخلی کابین از جمله روکش صندلی‌ها، روکش درها و داشبورد و سایر قطعات، در اثر تابش نور آفتاب مخصوصا در فصل تابستان، گازی سمی و سرطان‌زا بنزن تولید و ساطع می‌کنند که بوی آشنایی هم دارد‌، به همین دلیل به رانندگان خودروهای مختلف توصیه و تاکید می‌شود بلافاصله پس از سوار شدن به خودرو کولر خودرو را روشن نکنند.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от کولراتومبیل سعیدAirConditioner (@kuleresaeid)

گاز بنزن علاوه بر سرطان‌زا بودن، به استخوان‌ها هم آسیب می‌رساند و سبب مسمومیت استخوانی می‌شود و این مسمومیت  منجر به ابتلا به آنومیلا که نوعی سرطان خون مربوط به گلبول‌های قرمز خون است و سطح گلبول‌های سفید بدن را کاهش می‌دهد، می‌شود. همچنین این گاز سمی سبب ابتلا به لوکمیا نوع دیگری از سرطان خون مربوط به گلبول‌های سفید خون و در مواردی همزمان با افزایش ریسک ابتلا به سرطان باعث سقط جنین در خانم‌ها نیز می‌گردد‌.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от کلینیک تخصصی پستان آناهید (@anahid_clinic)

جمعی از کاربران عنوان می‌کنند در حالت عادی در هوا و بسیاری از مصنوعات مورد استفاده انسان‌ها، وجود دارد و معتقدند این کار خطرناک نیست. اما برخی دیگر از کاربران بر این باورند که جوانب احتیاط را باید رعایت کرد تا بعدها دچار بیماری و مشکلات جسمی نشویم.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от مهر سرویس (@mehr.service)

اما در برخی از تحقیقات به عمل آمده نیز این نتیجه حاصل شده که این گاز خطری ایجاد نمی‌کند و بهتر است هنگام سوار شدن در خودرو و پس از آنکه مدتی خودرو زیر آفتاب بوده، شیشه‌ها پایین کشیده شود و اجازه داده شود تا هوای نامطبوع داخل کابین خارج شود.

مرتبط:

توصیه هایی کاربردی برای بهبود سرمادهی کولر در فصل تابستان +عکس
آیا کرونا از طریق کولر ماشین منتقل می‌شود؟ +ویدئو
نکات استفاده از کولر خودرو در فصل تابستان +عکس
کولر باعث مرگ صدها انسان خواهد شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک