14:49 13 ژوئن 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 152

اگر هر از چند گاهی به مغز خود استراحت بدهید، مطالب جدید را بهتر و راحت تر یاد می گیرید. نقش تولید مثل عصبی در هنگام استراحت کوتاه مدت می تواند نحوه یادگیری دانش جدید را بهبود بخشد.

به گزارش اسپوتنیک، گروهی از دانشمندان به سرپرستی لئوناردو جی کوهن، محقق ارشد در انستیتوی ملی اختلالات مغز و اعصاب و سکته مغزی در انستیتوی ملی بهداشت (NINDS)، مطالعه ای روی مغز در حین آموزش انجام دادند و دریافتند که وقفه های کوتاه هنگام یادگیری برای دریافت اطلاعات جدید بسیار مفید هستند. یافته های این متخصصان مغز و اعصاب در مجله Cell Reports منتشر شده است.


در این گزارش آمده است که یک مغز در حال استراحت به طور مکرر و به سرعت خاطرات اطلاعات یا شیوه های تازه آموخته شده را به یاد می آورد. هرچه بیشتر شخص اطلاعات جدید را در هنگام استراحت دریافت کند، بهتر آن را جذب می کند و به کار می برد. در مطالعه ای بر روی 33 داوطلب سالم انجام شده است، دانشمندان فعالیت مغزی را شناسایی کردند که با آموختن مهارت جدید در فرد رخ می دهد. در نهایت به این نتیجه رسیدند که وقفه های کوتاه کلید یادگیری موثر شده است. در طول استراحت، مغز داوطلبان به سرعت و به طور مکرر تجربه را از طریق آموزش دریافت می کنند، و بهتر آن را جذب می کند.
در ادامه گزارش آمده است: "درک نقش تولید مثل عصبی در هنگام استراحت کوتاه مدت نه تنها می تواند نحوه یادگیری دانش جدید را بهبود بخشد، بلکه به بیماران در بهبود مهارت های از دست رفته پس از ضربه عصبی مانند سکته مغزی نیز کمک می کند."
دانشمندان توضیح دادند که اظهارنظر در مورد اهمیت خواب شبانه در یادگیری، که طی آن اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت منتقل می شوند، درست باقی می ماند و کشف جدید ثابت می کند که در هنگام بیدار ، به شرط مشاهده وقفه های کوتاه مدت، مغز قادر به پردازش 20-25 برابر سریعتر اطلاعات جدید، بهبود عملکرد آاست. دانشمندان می نویسند: "این نشان می دهد که در هنگام بیداری پس از استراحت کوتاه مدت، مغز خاطرات لازم را برای تسلط بر یک مهارت جدید بهم متصل می کند."

مرتبط:

کشف راهی آسان برای یادگیری توسط مغز شما
مغز متفکر فضایی و موشکی اسرائیل کشته شد
نقشه سه‌بعدی مغز چه شکلی است؟ + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک