00:14 19 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 51

سلامت عضله قلب ارتباط مستقیمی با تغذیه و فعالیت بدنی دارد. خوردن سبزیجات، میوه و پرهیز از کلسترول بد را فراموش نکنید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله sage، تأثیر مستقیم رژیم غذایی بر سلامت قلب و عروق در انسان توسط دکتر نیکول فیشر مورد بررسی قرار گرفته است.

این متخصص اطمینان می دهد که کنترل برخی غذاهای خاص در رژیم غذایی می تواند خطرات حمله قلبی یا سکته را افزایش یا کاهش دهد. قانون اصلی رژیم غذایی بر حفظ قلب سالم افزایش مقدار سبزیجات، مغزیجات، میوه ها و توت ها است که حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی هستند.

سبزیجات کاملاً با کلسترول اضافی خون مبارزه می کند، کلسترول بد را از بدن خارج می کند و رگ های خونی را تمیز می کند. توت سرشار از آنتی اکسیدان است که از سلول ها در برابر آسیب و پیری زودرس محافظت می کند. و میوه ها و سبزیجات به مقدار زیاد حاوی ویتامین C - ماده اصلی سازنده کلاژن هستند. مقدار کافی از آن در رژیم غذایی خاصیت ارتجاعی دیواره رگ های خونی را فراهم می کند و استقامت عضله قلب را افزایش می دهد.

پرهیز از چربی های ناسالم قسمت مهمی از یک رژیم غذایی سالم است. خطرناک ترین چربی ها از نوع ترانس و به دنبال آن چربی های اشباع شده حیوانی هستند. استفاده بیش از حد آنها منجر به انسداد رگ های خونی و عروق می شود ، که به طور حتم بار قلب را افزایش می دهد و موجب به استهلاک قلب می شود.

مرتبط:

معرفی سالم ترین نوشیدنی برای قلب
غذاهای فوق خطرناک برای قلب
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک