12:36 19 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 61

نقاط ضعف کودک و عدم ارتباط صمیمانه کودک با والدین، راه متجاوزین را هموار می کند!

به گزارش اسپوتنیک، توصیه‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر حمایت و مواظبت از کودکان می شود تا متجاوزین کودک نتوانند به آنان آسیب برسانند.
یکی از حربه‌هایی که متجاوزین برای نزدیکی به کودک استفاده می کنند تا آسیبی که به او وارد می کند را به کسی نگوید، استفاده از رازداری اوست. متجاوزین به کودک تحمیل می کنند که اتفاقی که بین آنان می افتد یک راز است و او باید در این شرایط رازدار باشد و به کسی چیزی نگوید چزا که با فاش کردن آن خدا او را دوست ندارد. بنابراین والدین باید به کودکان خود آموزش درست رازداری را بدهند و بگویند که اگر رازی داری که به تو حس خوبی نمی دهد، آن دیگر راز نیست و باید فاش کنی.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от تربیت با نگرش مثبت (خونه شاد) (@khoneye_shad)

حربه دیگری که متجاوزین کودک از آن استفاده می کنند، استفاده از نقطه ضعف ترس در کودک است. مثلا می گویند که اگر پدر و مادرت این موضوع را بفهمند آنها را می کشیم و یا اینکه مادر پدرت دیگر تو رادوست نخواهند داشت.
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от حسن صحرانورد/مشاور (@psych_oplus)

برای مبارزه با این حربه باید به کودک خود همیشه یادآور شد که تحت هر شرایطی او را دوست دارید و ترکش نمی کنید وهمیشه می تواند با عشق و اطمینان همه چیز را با شما درمیان بگذارد.
همچنین باید قوی بودن را به کودک آموزش داد تا ترس نتواند به او غلبه کند و مورد تجاوز متجاوزین قرار بگیرد.
بسیاری از کاربران معتقدند که مطلب مفیدی بوده است. گروهی از کاربران بر این عقیده هستند که صمیمت بین والدین و فرزندان بهترین راهی است که می تواند از آنان در برابر خطرات محافظت کند.

مرتبط:

قانون جديد براى مقابله با کودک آزاری والدين در ايران
مجازات لایک تصاویر کودک آزاری در ایران
کودک‌آزاری دیگر و انتشار تصاویر آن در اینستاگرام +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک