10:30 17 ژوئن 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 11329

سبک زندگی بی تحرک و رژیم غذایی نامناسب منجر به فشار خون می شود. برای کاهش فشار خون، خوردن سیب و چغندر، ماهی ضروری است.

به گزارش اسپوتنیک، الكساندر میروشنیكوف، متخصص تغذیه در روسیه روی آنتن كانال تلویزیونی مسكو 24 در مورد محصولاتی كه به كاهش فشار خون كمك می كنند گزارشی را مطرح نمود.

به گفته وی، برای کاهش فشار خون اول از همه توجه به سیب ضروری است. سیب حاوی فیبر هستند، که تأثیر مثبتی بر سیستم گوارش دارد و به کاهش کلسترول و فشار خون کمک می کند. هنجار روزانه برای پیشگیری از فشار خون بالا یک یا دو سیب است.

علاوه بر این، چغندر یک محصول مهم در مبارزه با فشار خون شریانی است. علاوه بر پکتین (فیبر موجود در سیب) حاوی اکسید نیتریک است که مسئول اتساع عروق است. با افزایش فشار  خون، پزشک نوشیدن آب چغندر را توصیه می کند.

همچنین باید تا حد امکان زردآلو خشک مصرف کنید، زیرا دو سوم ارزش روزانه پتاسیم را می توان در این میوه خشک خاص یافت. پتاسیم برای تنظیم انقباض عضله، از جمله انقباض عضله قلب، و گشاد شدن عروق لازم است. اسید چرب امگا 3 همچنین برای سیستم قلبی عروقی مفید است. بیشتر از همه اومگا 3 در ماهی وجود دارد. برای کسانی که از فشار خون بالا در فشار طبیعی رنج می برند، شاه ماهی مناسب است. از محصولات حاوی پروتئین گیاهی - حبوبات و نخود غافل نشوید. دکتر توصیه می کند که آنها را به عنوان یک غذای جانبی دو تا سه بار در هفته استفاده کنید. لوبیا با شاه ماهی بهترین عملکرد را دارد.

به گفته پزشک ، مقدار توصیه شده روزانه نمک برای بیماران فشار خون بالا پنج گرم (قاشق چای خوری) است.

مرتبط:

کاهش فشار خون با خوردن این مواد غذایی
کارشناس ایرانی: افرادی که فشار خون بالا دارند در معرض خطر کرونا هستند
ساده ترین راه برای کاهش فشار خون
بهترین ماده غذایی برای افرادی که فشار خون بالایی دارند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک