01:56 04 اوت 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 70

یکی از آیین سپاسگزاری در چین مراسم باستانی شست‌و‌شوی پای بزرگترها است.

به گزارش اسپوتنیک، کشورهای چین، کره و ژاپن آیین‌های مختلفی برای سپاس از والدین، بزرگترها و افراد سالخورده دارند که این مراسمات هر ساله برگزار می‌شود. برخی از این آیین‌ها با کمی تغییرات همچنان ادامه دارد. شست‌و‌شوی پاهای والدین نیز یکی از این آیین‌هاست که امروزه تنها والدین، هدف مراسم شست‌وشوی پاها نیستند، بلکه پاهای بزرگان، معلمان و مربیان نیز در این مراسم شست‌وشو می‌شود و هدف از این کار احساس نزدیکی دانش‌آموزان با معلمان خود است.

به تازگی نیز ویدئویی از حضور دسته جمعی تعداد زیادی از دانش‌آموزان در مدرسه‌ای در ژنگژو چین منتشر می‌شود که در حال شستن پای والدین خود هستند. این ویدئو بازتاب جهانی داشته و بسیاری از کاربران به آن واکنش نشان داده‌اند.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от آخرین خبر (@akharinkhabar)

کاربران معتقدند بخش عظیمی از رفتارها و درس‌های زندگی که کودکان و نوجوانان می‌آموزند در دوران تحصیلی‌شان است و چه بسیار زیبا و آموزنده است که دانش‌آموزان چینی به پاس احترام به مقام والدین این چنین تربیت می‌شوند.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от mohammad mahdi (@m.msalari)

بسیاری از کاربران این سنت را جالب و زیبا عنوان می‌کنند و معتقدند اگر این اتفاق در سایر کشورها نیز صورت پذیرد تاثیر بسزایی در رفتارهای نوجوانان و بزرگترها دیده خواهد شد.

مرتبط:

زنان زیبا و سنت های ماندگار روسی در روستای قدیمی استان بلگراد
مدرسه ای در چین دانش آموزانش برای سرهم کردن آیفون ایکس فرستاد
مدرسه ای در چین با تکنولوژی تشخیص چهره +ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک