15:53 03 اوت 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 119

والدینی که برای کودک خردسال خود ناخن مصنوعی می کارند!

به گزارش اسپوتنیک، اشتیاق برخی از مادران برای کاشت ناخن برای کودک خردسال خود مسئله ای جدیدی در فضای مجازی است که عده‌ای را درگیر خود کرده است.

 طی روزهای اخیر تصاویری از کاشت ناخن و آرایش ویژه ناخن در کودکان خردسال در شبکه‌های مجازی منتشر شده است که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه به دلخواه خود کودک انجام شده باشد، مادر کودک مشتاق انجام چنین کاری است.


جدای از عوارض کاشت ناخن که بزرگترها نیز از آن در امان نیستند و نمیتوان از بعد سلامت جسمی آن در کودکان عبور کرد، بعد روانشناسی و روانی این قبیل کارها نیز قابل چشم پوشی نبوده و پیش از آنکه در جامعه عادی شود، باید مورد نیاز و بررسی قرار بگیرد.
کودکان دنیای بی‌حاشیه و بی‌آلایشی دارند بنابراین ژلیش ناخن و کاشت آن برای کودکان جذابیت خاصی که برای مادران آن‌ها دارد را نخواهد داشت و تنها عوارض جسمانی و روانی این کار را برای کودکان به جا خواهد گذاشت.

بسیاری از کابران معتقدند که این نوع آرایش ناخن برای کودک بسیار خطرناک است چرا که کودک همینجوری هم با ناخن‌های خودش ممکن است به خود آسیب بزند. برای این دسته از کاربران این سئوال پیش آمده که چرا برخی از والدین عقده‌ها و کمبودهای خود را روی بچه‌های خود تخلیه می‌کنند.

بسیاری از کاربران مخالف مد و انجام این گونه اعمال برروی خردسالان هستند. به گفته آنان فقط یک مادر بی مسئولیت این کار را بر روی کودک خود انجام می دهد.

مرتبط:

ترمیم هوشمندانه ناخن به کمک چای کیسه ای(عکس،ویدئو)
خطر ژل لاک ناخن برای زنان
دنیای جدید طراحی ناخن +ویدئو، عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک