09:26 01 اوت 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
1710

اشتباه املایی و عدم اطلاع نماینده بجستان از موقعیت جغرافیایی ایران و چین حاشیه‌ساز شد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد صفایی، نماینده گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، در توئیتی درباره پیمان اخیر ایران و چین نوشت اما او در این پیام برای واژه "قاره" از تشدید استفاده کرد و موقعیت جغرافیایی ایران را در شرق و چین را در غرب آسیا عنوان کرد؛ و نوشت: «آسیا بزرگترین و ثروتمندترین قارّه جهان است. در این قارّه دو قدرت نوظهور، ایران در شرق و چین در غرب تبلور یافته، پیمان راهبردی این دو میتواند، به برتری قدرت آسیا سرعت بخشد.»

این موضوع و گاف بزرگ با انتقادات و واکنش‌های فراوان کاربران از این نماینده و سایر نمایندگان همراه شده است. بسیاری از کاربران معتقدند اکثر نمایندگان مجلس از نظر سواد و دانش در سطح پایینی قرار دارند و ناراحت و متعجب‌اند از اینکه اینان نماینده‌ای برای حل مشکلات مردم شده‌اند.

در ادامه واکنش‌ها به این اتفاق محمد صفایی توئیت خود را پاک کرد و یک توئیت دیگر درباره پیمان ایران و چین در توئیتر منتشر کرد و این‌بار نوشت: «آسیا بزرگترین و ثروتمندترین قاره جهان است، در این قاره دو قدرت نوظهور ایران در غرب و چین در شرق تولد یافته، پیمان راهبردی این دو می‌تواند به برتری قدرت آسیا سرعت بخشد.»

مرتبط:

سوتی تبریک ایوانکا ترامپ به بوریس جانسون+عکس
سوتی بایدن در سخنرانی اینترنتی+ویدیو
یک نماینده مجلس ایران کره جنوبی را تهدید به تحریم کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک