15:24 03 اوت 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 3012

دانشمندان چینی رژیم ایده آل را برای طول عمر را شامل 5 وعده میوه و سبزی می دانند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله دانش و فناوری روز، دانشمندان چینی بهترین رژیم غذایی را برای افزایش طول عمر را تعیین کرده اند.

متخصصان چینی داده های 26 مطالعه پزشکی مختلف در مورد عادات غذایی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، که در آن حدود 1.9 میلیون نفر از 29 کشور و منطقه در قاره آمریکا، اروپا ، آسیا، آفریقا و استرالیا شرکت داشتند.

همانطور که مشخص شد، مصرف روزانه حدود پنج وعده میوه و سبزی با کمترین خطر مرگ همراه است. شرکت کنندگانی که پنج وعده میوه و سبزیجات در روز مصرف می کردند، بیشترین امید به زندگی را داشتند، در این افراد 13 درصد خطر مرگ ناشی از علل مختلف و خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی 12 درصد، سرطان ده درصد، بیماری های تنفسی - 35 درصد کمتر از دیگران بود.

محصولات مفیدی که پزشکان از آن نام می برند، شامل کلم بروکلی، جوانه گندم و گل کلم، شلغم و واسابی می باشد.

با این حال، برای بهترین اثر، باید پنج وعده سبزیجات در طول روز بخورید.

میوه ها و سبزیجات حاوی سلولز هستند که باعث افزایش وزن مدفوع، عبور راحت تر آن و کاهش زمان حمل آن می شود. علاوه بر این، میوه ها و سبزیجات یک منبع عالی برای دریافت فیبر هستند، و این فیبر به کاهش یا جلوگیری از یبوست کمک می کند و از تورم رگ های روده که باعث بواسیر می شود، نیز جلوگیری می کنند که در مجموع باعث حفظ سلامتی بیشتر بدن می شود.  

مرتبط:

آیا نحوه صحیح میوه خوردن را می دانید؟
متخصص تغذیه در مورد خواص نادر میوه انار صحبت کرد
کدام میوه باعث کاهش چین و چروک صورت می‌شود؟
این میوه ها را بخورید تا چاق نشوید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک