13:50 11 آوریل 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 60

مثبت اندیشی درباره بدن منطقی به نظر می رسد، اما باید به خاطر سلامتی نیز وزن خود را کنترل کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مدیکال رو، طبق تئوریهای سنتی، کمر یک زن سالم نباید بیش از 88 سانتی متر باشد و برای یک مرد این رقم در 94 سانتی متر باید باشد.

مهمترین چیز این است که مقدار مناسب کالری بدن خود بخورید و غذاهای "ناسالم" را کاملاً محدود کنید. غذاهایی که باید محدود شوند شامل شکر، مواد اماده، شیرینی جات، آب میوه های بسته بندی شده، فست فود، تنقلات و غذاهای سرخ کردنی هستند. رژیم غذایی خود را با سبزیجات، گیاهان، دانه ها و مغزها، غلات کامل، ماهی، گوشت و غذاهای دریایی پر کنید.

همچنین نوشیدن مقدار زیادی آب و دمنوش های گیاهی مفید است که به پاکسازی بدن، رطوبت رسانی و پر شدن حجم بدن با آنتی اکسیدان کمک می کند.

یکی دیگر از عوامل شناخته شده در اضافه وزن، سبک زندگی بی تحرک است. اگر فعالیت بدنی روزانه در بدن وجود نداشته باشد، حتی با سخت ترین رژیم غذایی نیز نمی توان از مشکلات سلامتی جلوگیری کرد. کاملاً هر نوع فعالیتی مناسب است: پیاده روی از 8000 قدم ، تمرینات صبح، ورزش های قدرتی سبک، یوگا یا پیلاتس، بازی های خارج از منزل بسیار مفید است. اما نشستن روی میز، روی نیمکت منجر به افزایش وزن و بیماری های مختلف خواهد شد.

مرتبط:

چگونه بعد از ابتلا به کرونا، وزن کم کنیم
رد سه شایعه بزرگ درباره کاهش وزن
پیشنهاد پرداخت پول به انگلیسی‌های چاق در ازای کاهش وزن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک