09:09 01 اوت 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 20

دانشمندان اتریشی یک برنامه رایانه ای ایجاد کرده اند که قادر است ویروس کووید 19 و سایر بیماری ها را براساس علائم توصیف شده توسط کاربر تشخیص دهد.

به گزارش اسپوتنیک، نویسندگان مقاله در مجله علمی نیچر در مقاله ای به پروژه تشخیص کرونا با کمک نصب اپلیکیشن در گوشی پرداختند، خطوط تلفنی در این پروژه به تشخیص بیماری همه گیر ویروس کرونا کمک می کند. یک دستیار صوتی به صورت آنلاین علائم شخص را دریافت می کند و می تواند تشخیص وجود کرونا در بیمار را بررسی کند، این دستیار صوتی قادر است صدای بیمار را به 36 زبان تشخیص داده و بیش از 20 هزار بیماری را تشخیص دهد.

توسعه دهندگان ادعا می کنند که این "چت بوت" قادر به تشخیص ویروس کرونا تا بیش از 96 درصد است. هوش مصنوعی علائم ویروس کرونا را با شکایت از سرفه خشک، تب یا تماس با ناقل کووید 19 را ارزیابی می کند.

به گفته دیمیتری کاپلون ، دانشیار گروه اتوماسیون و فرایندهای کنترل در این پروژه می گوید که این سیستم داده های کافی برای آموزش هوش مصنوعی در طول بیماری را گرد هم آورده است، بنابراین دقت تشخیص اپراتور بالا است.

در عین حال الكساندر فدئف، معاون رئیس دانشگاه دیجیتالی سازی پلی تکنیك تومسك هشدار داد كه چنین سیستم هایی تشخیص بیماری را به طور کامل انجام نمی دهند و مجموعه ای از علائم را پیدا می كنند. وی گفت، بنابراین به نتایج حاصل از این برنامه بدون مشارکت پزشک اعتماد نکنید.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

جزییات جدید از اولین مرگ ناشی از کووید-19 در اروپا
سازمان جهانی بهداشت از كاهش بروز موارد جدید ابتلا به کووید-19 در جهان خبر داد
سگها در ایتالیا برای شناسایی بیماران کووید-19 از طریق بو آموزش می بینند
مجوز صدور گذرنامه های ایمنی کووید - 19
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک