14:32 05 مارس 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 02

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده آمریکا استفاده همزمان از دو ماسک را توصیه کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، "روچل پی. والنسکی" از مدیران مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) آمریکا، با توجه به نگرانی عمومی مردم نسبت به شیوع ویروس کرونا بر ضرورت استفاده از ماسک تاکید کرد.

علاوه بر این، بر اساس مطالعات جدید این مرکز،  مشخص شده است اگر هر دو فرد آلوده و سالم همزمان از دو ماسک جراحی یا یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه‌ای به صورت همزمان استفاده کنند که کاملا محکم روی صورت بنشینند، انتقال ویروس کرونا تا ۹۶.۵ درصد کاهش می‌یابد.

View this post on Instagram

A post shared by Rouydad24 (@rouydad24.ir)

استفاده از دو ماسک به صورت همزمان میزان محافظت فرد در برابر ویروس کرونا به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و تا ۹۶.۵ درصد از گسترش این ویروس کاسته می‌شود و بهتر است برای این منظور و استفاده از دو ماسک به صورت همزمان، از دو ماسک جراحی، یا قرار دادن یک ماسک پارچه‌ای بر روی یک ماسک جراحی و یا ایجاد یک لایه دوم محافظتی استفاده شود.

کاربران بسیاری عنوان می‌کنند ویروس جدید کرونا مسری‌تر و کشنده‌تر است و بر طبق گفته‌ها از طریق هوا انتقال می‌یابد، بنابراین بهتر است به این توصیه عمل کرد و برای سلامتی خود و اطرافیان از دو ماسک به صورت همزمان استفاده کنیم. برخی از کاربران نیز عنوان می‌کنند در حالی که برخی از دو ماسک استفاده می‌کنند و تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند جمعی در مهمانی و مسافرت به سر می‌برند و سلامتی دیگران را به خطر می‌اندازند.

مرتبط:

می دانید چرا نمی توان از یک ماسک چند روز پشت سرهم استفاده کرد؟
آیا پس از دریافت واکسن کرونا، باز هم باید از ماسک استفاده کرد؟
در چه صورت می توان از دو ماسک استفاده نمود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک