22:39 27 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 134

افسردگی، خشکی پوست، خشکی چشم، درد مفاصل و ریزش مو از علائم خطرناک کمبود اومگاه 3 در بدن شما است.

به گزارش اسپوتنیک، پزشکان آمریکایی در مورد پنج علامت کمبود اسیدهای چرب غیر اشباع امگا 3 که برای حفظ سیستم ایمنی، قلبی عروقی و غدد درون ریز بدن ضروری هستند، مقاله ای را تهیه نموده اند. از جمله علائم کمبود اومگا 3 عبارت است از خشکی پوست، افسردگی می باشد.

علائم شماره 1: تحریک پذیری و خشکی پوست

متخصصان می گویند اگر بدن فاقد امگا 3 باشد، مطمئناً بر وضعیت پوست تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، ممکن است پوست حساس، خشک یا مستعد آکنه باشد. امگا 3 التهاب پوست را کاهش می دهد، از دست دادن رطوبت، حساسیت به خورشید از علائم کمبود اومگا 3 در بدن می باشد.

در تحقیقاتی، به افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک و اگزما، روغن شاهدانه غنی از امگا 3 دادند. در نتیجه ، شرکت کنندگان خشکی و خارش کمتری بر روی پوست داشتند و شروع به استفاده از داروهای موضعی کمتری کردند.

علائم شماره 2: افسردگی

بسیاری از مبتلایان به افسردگی از نظر امگا 3 با کمبود مواجه هستند و تحقیقات نشان می دهد مصرف مکمل های غذایی می تواند به بهبود سلامت روان در برخی افراد کمک کند، کارشناسان می گویند امگا 3 برای عملکرد مغز مهم است. علاوه بر این، اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه برای مبتلایان به آلزایمر، زوال عقل و اختلال دو قطبی مفید است.

علائم شماره 3: خشکی چشم

امگا 3 از جمله در آبرسانی به چشم، نقش مهمی در سلامت چشم دارد. اگر شخصی به طور مرتب متوجه تحریک و خشکی چشم شود، در این صورت ممکن است لازم باشد مصرف غذاهای خود را با امگا 3 افزایش دهد، البته به توصیه پزشک باید این کار صورت بگیرد.

علائم شماره 4: درد مفصل

تعدادی از مطالعات نشان می دهد در بیماران مبتلا به آرتروز باشد که در آن غضروف پوشاننده استخوان از بین رفته و آرتریت روماتوئید است. به گفته کارشناسان، در برخی موارد، امگا 3 به مقابله با این مشکل کمک می کند.

علائم شماره 5: مشکلات مو

اسیدهای چرب امگا 3 ضخامت، بافت و قدرت مو را حفظ می کنند و به ریزش و خشکی مو کمک می کنند.

چه غذاهایی بیشتر حاوی امگا 3 هستند؟

ماهی های روغن: ماهی آزاد ، شاه ماهی ، ماهی قزل آلا ، باس دریایی ، ساردین شامل اومگا 3 هستند. روغن های گیاهی ، کتان و دانه های چیا و گردو نیز گزینه های خوبی هستند.

مرتبط:

چرا رژیم های لاغری پیش از سال نو خطرناک هست؟
شایعات درباره خوراکی های لاغری که باعث چاق شدن شما می شود
راز اصلی لاغری چیست؟
لاغری با کمک بوها
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک