14:04 05 مارس 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 63

گروهی از باستان ‌شناسان در مصر یک مومیایی 2000 ساله را پیدا کرده اند که زبان طلایی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، تیمی از باستان شناسان مصر و جمهوری دومنیکن هنگام بررسی یکی از محوطه‌های باستانی مصر در شهر تاپوزیریس ماگنا،  مومیایی را کشف کردند که زبان طلایی داشت.

شهر تاپوزیریس ماگنا به دلیل آن شهرت یافته که توسط فرعون بطلمیوس دوم فیلادلفوس، دومین فرعون مصر در 280-270 قبل از میلاد تاسیس شده است.

 بر اساس بیانیه‌ای که توسط وزارت آثار باستانی مصر منتشر شده، احتمالا این زبان طلایی با هدف این‌که مومیایی در زندگی پس از مرگ هم بتواند صحبت کند در دهانش قرار داده شده است. هنوز مشخص نیست آیا این مومیایی در زمان حیات دچار لکنت زبان بوده است یا خیر و همچنین مشخص نیست چرا برای ساخت این زبان از طلا استفاده شده است.

باستان‌شناسان پیش‌تر نیز مجموعه‌ای از سکه‌ها با تصویر چهره کلئوپاترای هفتم را در این معبدها کشف کرده بودند که نشان‌ می‌دهد این معبدها در دوران حکومت این ملکه مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

در سایر قبرهای 2000 ساله که در این منطقه کشف شده نیز گنجینه‌های قابل‌ توجهی کشف شده است. در یکی از این قبرها مومیایی زنی وجود دارد که یک ماسک مرگ بر روی آن قرار داده شده است. این ماسک که بخش زیادی از جسد را پوشانده به شکل یک چهره خندان ساخته شده است.

مرتبط:

انتقاد شدید نماینده ایران در مصر به اظهارات ضد ایرانی رئیس پارلمان‌ عربی
آغاز آزمایشات بالینی واکسن روسی «اسپوتنیک V» در مصر
اولین اقدام قطر پس از حل اختلافات خود با عربستان و مصر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک