14:00 20 ژانویه 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 82

دانشمندان دانشگاه کالابریا و دانشگاه سالفورد اعلام نمودند که میوه ترنج و برگهای ان قادر است سلول های بنیادی سرطانی را از بین ببرد بدون اینکه به سلول های سالم آسیب برساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله منتشر شده در نشریه Bioenergetics، دانشمندان دانشگاه کالابریا و دانشگاه سالفورد اعلام نمودند که ترنج حاوی موادی مانند بروتیریدین و ملیتیدین است که به طور موثر آنزیم های کلسترول را سرکوب می کند و همچنین در مرگ و توقف تقسیم سلول های بنیادی سرطانی نقش دارد. در عین حال، برخلاف استاتین های مورد استفاده در پزشکی، ترنج هیچ عارضه جانبی ندارد.

به گفته محققان، بر این اساس می توان از ترنج به عنوان پایه ای برای ایجاد داروهای جدید غیر سمی برای بدن و داروی موثر در بهبود سرطان کمک گرفت.     

ترنج یا برگاموت گیاهی بیشتر مدیترانه ای است که از اسانس ترنج برای مزه دادن به انواع چای و شیرینی استفاده می‌شود. حاوی مقادیر بسیاری زیادی سیترونلال است، این ماده یک ترکیب آرامش دهنده بوده و در درمان بیماران مبتلا به افسردگی و بیماری‌های روانی کاربرد دارد.

پیش از این در خبرها آمده بود که دانشمندان موفق شدند با استفاده از عصاره برگ گیاه Cyrtrandroemia nicobarica که در جنگل های بارانی گرمسیری جزایر آندامان و نیکوبار در هند رشد می کند، نانومیله هایی را برای درمان سرطان ریه بدست بیاورند.

 

مرتبط:

چای سیاه بهترین نوشابه لاغری
چای خود را با پرندگان تقسیم کنید + ویدئو
خواص مفید چای سبز افشا شد
برداشت چای در سوچی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک