13:52 20 ژانویه 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2650)
0 20

پذیرش شرایط فعلی به شما کمک می کند تا با استرس ناشی از شیوع ویروس کرونا کنار بیایید چون اکنون ابهام و عدم اطمینان به آینده به یک امر عادی جدید تبدیل شده که باید آنرا قبول کنیم .

به گزارش اسپوتنیک، کریستینا ایواننکو ، دکترای روانشناسی و  مربی تجارت ضمن بیان این مطلب می گوید:  "ضد انعطاف پذیری و عدم شکنندگی " یکی از مهمترین مفاهیم امروزی در روانشناسی است. این توانایی واکنش نشان دادن به ابهام و عدم اطمینان به آینده  از طریق تقویت خود و تحمل وضعیت عدم اطمینان به آینده  است. وی خاطرنشان کرد ، امسال از این لحاظ یک ترنینگ بزرگ برای مقابله با استرس ناشی از وضعیت مبهم فعلی است.

به گفته وی ، مردم موقعیت های نامشخص را دوست ندارند ، آنها به اطلاعات و پیش بینی نیاز دارند. با این حال  ما باید با این واقعیت کنار بیاییم که عدم اطمینان به آینده  یک امر عادی جدید است که با توجه به وضعیت فعلی در رابطه با ویروس کرونا به وجود آمده است . این به یک شرایط جدید تبدیل شده که نه تنها باید تحمل بلکه باید پذیرفته شود ، در غیر این صورت داشتن یک زندگی راحت غیرممکن خواهد شد.

دیمیتری لئونتیف رئیس پژوهشکده روانشناسی مدرسه علی اقتصاد روسیه می گوید: "برای کاهش استرس در درجه اول نباید منتظر پایان سریع وضع فعلی  بود ، به نوعی باید با این زمستان طولانی قطبی هماهنگ شده و به خود و عزیزان خود تکیه کرد."

به گفته وی ، وضعیت در رابطه ویروس کرونا بسیار مبهم است . سوال اعتماد با شدت تمام مطرح می شود: وقتی خود نمی دانیم و دیگران هم نمی دانند، به چه کسی و به چه چیزی می توانیم اعتماد کنیم؟

این متخصص خاطرنشان کرد: پزشکان از نظر میزان  اعتماد مردم در مکان اول هستند ، اما آنها نیز چیز زیادی نمی دانند و صادقانه  به این اعتراف می کنند. لئونتیف نظر خود را بیان کرده و گفت  ما باید به این واقعیت عادت کنیم که شرایطی وجود دارد که هیچ کس نمی تواند دستور العمل های کاملاً صحیحی به ما بدهد.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2650)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک