21:11 16 ژوئن 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 1015

کیک سال نو میلادی یا عید کریسمس یکی از مهم ترین خوراکی ها در سفره جشن همراه با شامپاین و سالاد است.

به گزارش اسپوتنیک، حالا معلوم می شود یک روش درست برای بریدن کیک وجود دارد که  سال 1906 یعنی 114 سال قبل در یک مجله علمی شرح داده شده است.

این روش بریدن  کیک سال نو راحت ترین روش نیست. با این حال ، به تازه نگه داشتن کیک کمک می کند.

کریس بود ، استاد ریاضیات کاربردی در دانشگاه بات و استاد هندسه در کالج گرشام لندن ، اخیراً یک سخنرانی آنلاین با عنوان "جوراب ساق بلند ریاضی کریسمس " در مورد روش های درست و غلط بریدن  کیک کریسمس انجام داده است.

یک مطالعه توسط سر فرانسیس گالتون ، دانشمند انگلیسی ، که در سال 1906 در مجله Nature منتشر شد ، نشان می دهد که یک قطعه کیک باید در وسط  آن بریده شود و سپس قطعات دیگر به هم متصل شوند تا از خشک شدن آن جلوگیری شود. این روش چنین است:

​به لطف این روش ، داخل کیک باقیمانده در معرض هوا قرار نمی گیرد و کیک مرطوب می ماند. با این حال ، باید در نظر داشت که لازم است کیک ها را با توجه به تاریخ انقضا که روی بسته بندی نشان داده شده ، ذخیره کنید.

چندی پیش یک آدم علاقه مند به علوم به نام کالین پورینگتون ، کیک های توئینکی را در زیرزمین خانه خود پیدا کرد ، که بیش از هشت سال در آنجا بود. طبق یک افسانه شهری ، این کیک های  لذیذ هرگز خراب نمی شوند. با این حال ، پورینگتون روی کیک ها قارچ عجیبی پیدا کرد که حتی در آزمایشگاه نیز نتوانستند نوع  و نام  آن را تشخیص دهند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک