08:48 25 ژانویه 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 415

ستاره شناسان پرتوی باریکی از امواج رادیویی را با فرکانس حدود ۹۸۰ مگا هرتز ثبت کرده اند. احتمالاً منبع آن از طرف پروکسیما قنطورس که نزدیکترین ستاره به خورشید است.

به گزارش اسپوتنیک، مشاهدات به مدت ۳۰ ساعت در رصدخانه ای در استرالیا انجام شد. اگرچه اجسام زمینی نیز می توانند منبع سیگنال باشند، محققان متوجه شدند که تغییر در فرکانس امواج مربوط به حرکت سیاره است.

بنابراین، دانشمندان تصور می کنند که سیگنال می تواند توسط یک تمدن بیگانه ارسال شود، اما احتمال این قابل اغماض است.

لازم به ذکر است که فرکانس ۹۸۰ مگا هرتز از منابع منشأ زمینی آزاد است. با این حال، دنباله دارها یا ابرهای گازی می توانند سیگنال هایی را با این فرکانس ارسال کنند.

بنابراین، یک غول گازی و یک سیاره سنگی در اطراف پروکسیما قنطورس می چرخند. این ستاره به نوع کوتوله های قرمز تعلق دارد که در آن ها شراره های تیز و قدرتمندی امکان پذیر است.

در این رابطه، زندگی در کره زمین در کنار آن غیرممکن است.

پیش از این ژنرال بازنشسته هایم اشد رئیس سابق برنامه امنیت فضایی اسرائیل گفته بود که بیگانگان مدتهاست با زمینیان در تماس هستند.

به گفته اشد ۸۷ ساله، مقامات ایالات متحده و اسرائیل سال ها با بیگانگان همکاری داشته اند.

وی همچنین گفت که برخی توافق نامه ها برای مطالعه "بافت جهان" منعقد شده است و پایگاه های زیرزمینی در مریخ وجود دارد، جایی که کیهان نوردان آمریکایی با نمایندگان تمدن های فرازمینی ملاقات می کنند.

اشد استدلال می کند که وجود بیگانگان مخفی نگه داشته می شود، زیرا "بشریت هنوز آماده نیست".

به گفته وی، این موضع فدراسیون کهکشانی است، تا از ترس هیستری گسترده جلوگیری گردد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک