10:49 07 مارس 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
2538

ادعای ناسا مبنی بر رویارویی مردم ایران با شدیدترین و سهمگین‌ترین سیل تاریخ ایران با واکنش‌های کاربران در رسانه‌ای اجتماعی همراه شده است.

به گزارش اسپوتنیک، در روز‌های اخیر متنی با عنوان "اطلاعیه مهم ٤٠٢" مبنی بر وقوع شدیدترین بارندگی قرن در ایران از قول ناسا در فضای مجازی دست به دست می‌شود و کاربران به آن واکنش نشان می‌دهند.

این در حالی‌ست که روابط عمومی سازمان هواشناسی ایران صدور چنین اطلاعیه‌ای را تکذیب می‌کند و اعلام کرده است: «هیچگونه اطلاعیه‌ای با عنوان "اطلاعیه ۴۰۲" با مضمون "شدیدترین بارندگی قرن" توسط سازمان هواشناسی کشور صادر نشده است و هرگونه تغییرات جوی تنها از طریق تارنمای سازمان هواشناسی IRIMO.IR و پیامک‌های ارسالی از شماره‌های معتبر سازمان هواشناسی کشور، رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر اعلام خواهد شد.»

بسیاری از کاربران عنوان می‌کنند از آنجایی که هر زمان دولت ایران خبری را تکذیب کرد صحت پیدا می‌کند، این خبر صحت دارد. این کاربران معتقدند باید به فکر بود و چاره‌ای اندیشید و نسبت به مسائل بی‌تفاوت نبود.

کاربرانی با اشاره به سیل دروازه شیراز عنوان می‌کنند حتی بعد از این اتفاق و غافلگیر شدن مردم، هواشناسی ایران همچنان این موضوع را باور نداشت و همه چیز را عادی جلوه می‌داد.

برخی از کاربران عنوان می‌کنند این خبر صحت ندارد و ناسا هیچ اطلاعیه‌ای در این‌باره منتشر نکرده است اما برخی دیگر از کاربران عنوان می‌کنند ممکن است ناسا خود ابرها را بارور کند و به سوی ایران بفرستد و هیچ چیز بعید نیست.

جمعی از کاربران نیز با کنایه عنوان می‌کنند اگر بگویند که دایناسورها می‌آیند باور می‌‌کنند؛ ایران تست شده‌ی همه بلایای طبیعی است و مردم ایران را از این شایعات هراسی نیست.

مرتبط:

بارندگی شدید و آبگرفتگی در شمال ایران + ویدئو
جاری شدن سیل در خیابان های قطر به علت بارندگی شدید
آخرین خبرها از بارندگی در ایران
پیام رهبر ایران در پی بارندگی‌های شدید در جنوب شرق این کشور
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک