14:44 06 مارس 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 40

در اغلب موارد کیف و اشیای داخل آن به باکتری ها، ویروس ها، پاتوژن های عفونت های روده ای، استافیلوکوکوس اورئوس، استرپتوکوک، انتروکوک، تخم های کلمینت و قارچ های مختلف آلوده می شود و همه این میکروارگانیسم ها عوامل ایجادکننده بیماری های انسانی از جمله موارد خطرناک هستند.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل لبدوف، متخصص مرکز تشخیص مولکولی موسسه تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی روسپاتربنادزور، در مورد اینکه کیف دستی زنان می تواند برای سلامتی خطرناک باشد صحبت کرد و گفت: آنها حامل میکروارگانیسم های مختلف هستند. بنابراین در طول روز کیف و همچنین اشیایی که در آنها هستند به طور مداوم در تماس با دست های صاحبش هستند. بعلاوه خود کیف نیز به دلیل اینکه با سطوح مختلف تماس پیدا می کند کثیف می شوند. به این ترتیب میکروب های مختلفی در آنها قرار می گیرند، از جمله میکروب هایی که باعث بیماری های خطرناک می شوند.

این متخصص خاطرنشان کرد: باکتریها بیشتر از همه روی کیف های چرمی و کیف هایی که دارای بافت اسفنجی هستند تکثیر و پخش می شوند و برای جلوگیری از این وضعیت لازم است که کیف ها را با ژل و دستمال های ضدعفونی کننده تمیز کنید. علاوه بر این لازم است که زمانی را نیز برای تمیز کردن محتوای داخل کیف ها اختصاص دهید.

مرتبط:

خانمی که با کیف شوهرش را زده بود به زندان محکوم شد
چالش همسرآزاری با کیف +ویدئو
ماجرای کیف ۱۰۰ هزار دلاری مدیرعامل باشگاه استقلال
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک