03:12 29 نوامبر 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
190

وقتی توسط معاون رئیس جمهور ایران به طور علنی بیان می شود که مدرک تنها دیگر به کار نمی آید!

به گزارش اسپوتنیک، در یک مصاحبه تلویزیونی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، سورنا ستاری، به جوانان توصیه کرده است تا کاری را که دوست دارند انجام دهند و عمر خود را برای گرفتن مدرکِ تنها تلف نکنند.

View this post on Instagram

A post shared by تلفیقی از هنر و زیبائی (@talfighi_az_honar) on

به گفته معاون علمی رئیس جمهور، مدرک تنها هیچ دردی از دردهای مملکت را درمان نمی کند و فقط جوانان بهترین سال های عمر خود را بیهوده و بدون علاقه سپری می کنند.

View this post on Instagram

A post shared by مسعود فاطمی (@masoud_fatemi_2454) on

او همچنین اضافه کرد که اگر جوانان فقط بواسطه گرفتن مدرک رشته ای را بخوانند بزرگترین اشتباه زندگیشان را کرده اند. مهم نیست که جوانان در رشته مهندسی، پزشکی، روانشناسی یا هر رشته دیگر درس می خوانند، بلکه مهم این است که رشته خود را دوست داشته باشند و با علاقه دنبال کنند.

آنان باید رشته ای را انتخاب کنند که بواسطه آن می خواهند در زندگی خود ریسک کنند. به گفته معاون علمی رئیس جمهور، ایران نیازمند دانشجویانی است که از همان ترم اولی که وارد دانشگاه می شوند، به فکر کارآفرینی در رشته خود باشند و بواسطه آن ده ها نفر دیگر را بر سر کار ببرند.

بسیاری از کاربران معتقدند که نه تنها ایران بلکه دنیا به سمت مهارت پیش می رود و دیگر مدرک تنها در هیچ کجای دنیا چیز مهمی نمی باشد بلکه تخصص و مهارت حتی بدون مدرک حرف اول را می زند. عده ای از کاربران که سال های زیادی را صرف درس خواندن در رشته ای کردند که والدین آنها و جامعه دوست داشتند از این کار پشیمانند و به جوانان پیشنهاد می کنند که همه چیز در دانشگاه خلاصه نمی شود و بیشتر کارآفرینان مطرح و موفق دنیا از دانشگاه اخراج شده بودند.

مرتبط:

واکنش کاربران نسبت به کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب تهران +عکس
دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ایران با وزیر صنایع و بازرگانی روسیه
سورنا ستاری: باید فرهنگ سرمایه‌گذاری خطرپذیر شکل گیرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک