12:48 21 ژانویه 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
5251

افراد دارای اضافه وزن باید پسته را در رژیم خود بگنجانند. پسته روند کاهش وزن و کاهش فشار خون را تا حد زیادی تسهیل می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نتایج مطالعات منتشر شده در مجله Nutrients، محققان افراد چاق را برای آزمایشی بررسی کردند که روزانه 42 گرم پسته هر روز به مدت چهار ماه میل می کردند. همه این افراد طبق گفته کارشناسان به سرعت وزن خود را کم کردند و توانستند سایز کمر خود را کاهش دادند. اکثر داوطلبان میل خود را برای شیرینی از دست دادند و فشار خون آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

محققان گفتند: "پسته  یک ماده مغذی مغذی هست و سرشار از پروتئین، فیبر، ریز مغذی ها هست. علاوه بر این، پسته بهترین منبع ویتامین K، پتاسیم، فیتواسترول ها ، گاما توکوفرول و بتاکاروتن است."

محققان تاكید كردند كه همه آجیل ها منبع عالی فیبر هستند كه در هضم غذا نقش مهمی دارند. همچنین، پسته حاوی لوتئین و زاكزانتین - مهمترین آنتی اکسیدان است كه سلول ها را از آسیب محافظت می كند. پسته به خنثی سازی رادیکال ها که اثرات مضر بر سلامت چشم دارند، کمک می کنند. در نتیجه با خوردن هر روز پسته به میزان کافی، می توان با کاهش وزن رو به رو شد.

 

مرتبط:

فواید بی نظیر پسته برای زنان
خرمای لاکچری با پوشش طلا و مغز‌پسته +عکس
آمریکا با عبور از ایران پادشاه جدید پسته در جهان شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک