04:34 09 اوت 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
4223

کاربران در صفحات اجتماعی نسبت به توصیه آیت الله تبریزیان که "فقط زنان ماسک بزنند" واکنش‌های تندی نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، آیت الله تبریزیان که در میان هوادارانش پدر طب اسلامی خوانده می‌شود درباره سرایت کرونا در جلوگیری از پیشرفت کرونا عنوان کرد ماسک زدن مختص زنان است، وی در این‌باره در کانال تلگرامی خود متنی منتشر کرد که واکنش‌های شدید کاربران را در فضای مجازی به دنبال داشته است.

View this post on Instagram

A post shared by صفحه رسمی وب‌سایت برترین‌ها (@bartarinha_news) on

‌وی در کانال تلگرامی خود مدعی شده است: «در مردان انتقال و سرایت از راه هوا و از شخصی به شخص دیگر اصلا وجود ندارد و این امر مختص بانوان است و صرفا سرایت از خانم‌ها به آقایان و آن هم در صورت تماس نزدیک محقق می‌شود. پس احتمالا اگر فقط خانم‌ها از ماسک استفاده کنند، در جلوگیری از پیشرفت کرونا کافی است و آقایان نیازی به استفاده از ماسک ندارند.»

View this post on Instagram

A post shared by دیده بان ایران (@didbaniran.ir) on

کاربران در واکنش به این موضوع آن را جهل و زن ستیزی می‌خوانند و ضمن اینکه گره زدن محکم‌تر حجاب در پاندمی کووید ۱۹ را بسیار مضحک عنوان می‌کنند، معتقدند در ایران از هیچ فرصتی برای ظلم به زن‌ها فروگذار نمی‌کنند و آیت الله تبریزیان کارنامه زن ستیزی در ایران را تکمیل کرده است.
این کاربران عنوان می‌کنند تجویزها و توصیه‌های پیشین تبریزیان همچون روغن بنفشه کافی نبوده که اکنون به ماسک زدن زنان برای جلوگیری کرونا فتوا می‌دهد؟! آنها معتقدند باید با این مسائل برخورد شود تا سبب هرج و مرج در جامعه نشود.

مرتبط:

ماسک ها، جزو جدایی ناپذیر از زندگی مردم دنیا +عکس، ویدئو
مقام ایرانی دستور تحت تعقیب قرار دادن پدر طب اسلامی را صادر کرد
حجت الاسلام بی آزار، روحانی مدعی طب اسلامی را مورد انتقاد شدید قرار داد+ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک