00:36 20 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
281

انتخاب تصویر یک کودک سیاه پوست برای طرح شیر کاکائو یک شرکت لبنی ایرانی بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و کاربران بسیاری از آن انتقاد کردند.

به گزارش اسپوتنیک، به تازگی تصویری از دو بطری شیر مربوط به یک شرکت لبنی در فضای مجازی منتشر می‌شود که یکی شیر معمولی و بدون افرودنی‌ست و روی بطری آن تصویر یک بچه سفید پوست نقش بسته و دیگری شیرکاکائو با تصویر پسر بچه‌ای رنگین پوست می‌باشد. استفاده از تصویر این کودک برای طرح شیر کاکائو با حواشی فراوانی رو به رو شده است و بسیاری از کاربران این اتفاق را نماد نژادپرستی و توهین تلقی کردند.

View this post on Instagram

A post shared by آیمارکتور (@imarketor) on

این کاربران معتقدند در ضمیر پنهان نمایش تفاوت میان شیرکاکائو و شیر معمولی تبعیض و نژادپرستی نهفته است، ضمن اینکه پیش از این نیز تبلیغ مشابهی در مورد محصول بستنی قهوه شرکت "کاله" مشاهده شده است و دلیل این اتفاقات را عدم واکنش به موقع مسئولان مربوطه به این مسائل عنوان می‌کنند.

View this post on Instagram

A post shared by کانون تبلیغاتی چشم فردا‌ (@chashme_farda) on

گروهی از کاربران اما معتقدند هیچ‌گونه توهین نژادپرستانه‌ای در این تبلیغ دیده نمی‌شود و این تبلیغ بسیار هوشمندانه و برای جلب توجه بیشتر مشتریان طراحی شده است و افرادی که این موضوع را حساس و بزرگ جلوه می‌دهند خود سبب ایجاد تبعیض و نژادپرستی در جامعه هستند.

مرتبط:

مدیر کارخانه لبنی در ایران جریمه 70 میلیاردی را مورد تمسخر قرار داد
همبازی شدن بانوی بازیگر با یک گاو در تبلیغات جنجالی یک شرکت لبنی +ویدئو
مواد غذایی و مبارزه با نژادپرستی
نظرات کاربران نسبت به طرح بستنی قهوه کاله +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک