20:49 11 اوت 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 121

انتشار پوسترهای چگونگی برخورد شهروندان در مقابله با زورگیران خیابانی در فضای مجازی سوژه کاربران شده است.

به گزارش اسپوتنیک، تصاویری از پوسترهای چگونگی برخورد با زورگیران خیابانی و "نه" گفتن به آنها در صفحات اجتماعی منتشر می‌شود که با واکنش منفی کاربران همراه شده است. این پوسترهای آموزشی علاوه بر توصیه شهروندان به "نه" گفتن در اینگونه مواقع، به آنان توصیه می‌کند که به سرعت صحنه را ترک کنند چراکه طبق قانون زورگیران حقی برای گرفتن اموال آنها ندارند. کاربران بسیاری به تندی از این طرح انتقاد کردند و برخی با استفاده از جملات کنایه‌آمیز و طنزگونه در اینباره اظهارنظر می‌کنند.

بسیاری از کاربران عنوان می‌کنند باید طراح این پوستر را با زورگیران تنها گذاشت تا نظرش در رابطه با مذاکره با زورگیران تغییر کند. این کاربران معتقدند در حالت عادی حتی نمی‌توان به مامور پلیس قضیه را اطلاع داد، چه برسد به زورگیری که فرصتی برای فکر کردن و نجات به شخصی که به آن دستبرد می‌زند نمی‌‌دهد. برخی نیز با کنایه عنوان می‌کنند تکلیف افرادی که قدرت "نه" گفتن ندارند چه می‌شود و چگونه می‌توانند از صحنه زورگیری سلامت بیرون بیایند؟!

جمعی از کاربران عنوان می‌کنند که همه نباید به زورگیران "نه" بگویند تا چیزی هم دستگیر این زورگیران شود، از طرفی ممکن است به این زورگیر بر بخورد و زورگیر سابق نشود. گروهی از کاربران نیز عنوان می‌کنند این روش را امتحان کرده‌اند و با گفتگو این ماجرا خاتمه پیدا کرد اما همچنان از درد کتکی که خورده‌اند رنج می‌برند.

مرتبط:

در دفترچه آرزوهای سارق سابقه دار چه چیزهایی نوشته شده بود؟ +عکس
توصیه های مفید سارق سابقه دار +ویدئو، عکس
مجرمانی که با کارت خوان زورگیری می کردند دستگیر شدند+ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک