13:39 25 سپتامبر 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
123

ابداع ماسک جدید با قابلیت وصل شدن به شارژر و ایجاد حرارت بالا برای نابودی ویروس‌های مختلف از جمله کرونا.

به گزارش اسپوتنیک، محققان دانشگاهی تکنیک ماسک جدیدی اختراع کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از گرمای تولید شده در شارژر تلفن همراه، ویروس کرونا را نابود و از آلوده شدن صاحب ماسک به این ویروس جلوگیری کند. آنها برای این ماسک یک درگاه همه گذر USB طراحی کرده‌اند که با اتصال به شارژر تلفن همراه، الیاف کربن تعبیه شده در لایه داخلی، ماسک را تا ۱۵۸ درجه سانتیگراد، گرم می‌کند و این همان درجه حرارتی است که برای از بین بردن ویروس کرونا و سایر ویروس‌ها کافی است. هدف از ابداع این ماسک کمک به کارکنان پزشکی برای استفاده چندین باره از ماسک‌‌شان است. فرآیند ضدعفونی و ویروس‌کشی در این ماسک حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

کاربران ضمن تحسین این ابداع، آن را جزو فناوری‌های‌ مورد نیاز بشر عنوان می‌کنند و امیدوارند این ماسک با قیمت مناسب در بازار عرضه شود که عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند. این دسته از کاربران معتقدند این ماسک‌های شارژی مقرون به صرفه خواهند بود و برای گروه‌های پرخطری که در معرض بیماری‌های تنفسی به علت آلودگی‌های روز افزون هوا هستند بسیار کاربردی خواهد بود، همچنین به سلامت جامعه پزشکی که در ارتباط مستقیم با بیماران مختلف قرار دارند کمک شایانی خواهد کرد.

View this post on Instagram

A post shared by مرکز سخت افزار ایران (@iranhardwarecenter) on

برخی از کاربران اما عنوان می‌کنند این ماسک‌ها باید گران باشد و همه‌ی مردم از عهده‌ی خرید آن برنخواهند آمد. آنها معتقدند بسیاری از مردم هم‌اکنون با وجود وضعیت قرمز در برخی از استان‌های ایران و آمار بالای مبتلایان به کرونا مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و از زدن ماسک سر باز می‌زنند.

مرتبط:

ماسک خود تمیزشونده چینی + عکس
عرضه ماسک‌های خندان در بازار +ویدئو، عکس
ماسک جدید اسرائیلی با کمک باطری گوشی تلفن همراه تمیز می شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک