03:11 25 فوریه 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
207

انتشار تصاویری از یک قبرستان ویژه در لواسانات تهران با واکنش‌های منفی کاربران در صفحات اجتماعی همراه شده است.

به گزارش اسپوتنیک، کاربران ایرانی با انتشار تصاویر و ویدئوهایی از یک قبرستان در بخش لواسانات تهران در رسانه‌های اجتماعی نسبت به آن به تندی واکنش نشان می‌دهند و از وجود شکاف طبقاتی و نابرابری اجتماعی که هر روز شاهد افزایش آن در ایران هستند گلایه و شکایت می‌کنند. کاربران با مقایسه این قبرستان با سایر قبرستان‌های موجود در ایران، عنوان می‌کنند برای اولین بار شاهد چنینی قبرستان لاکچری و ویژه‌ای هستند و پیش از این مانند آن را به چشم ندیده‌اند.

View this post on Instagram

A post shared by امروز نیوز 🇮🇷 (@emrouznews) on

بسیاری از این کاربران از این قبرستان لاکچری با نام جاهلیت مدرن یاد می‌کنند و عنوان می‌کنند اینکه می‌گویند همه را در یک قبر می‌خوابانند و مال دنیا به کسی وفا نکرده، اشتباه است وقتی که ختم لاکچری، مقبره لاکچری، قبرستان لاکچری، سبک جدید زندگی آدم‌های این روزها شده است و پول انسا‌ن‌ها را طبقه‌بندی می‌کند. غالب کاربران بر این باورند که جدایی از اینکه این زیبایی‌ها قابل تحسین هستند اما در ایران این اتفاق به قیمت تباهی اقشار ضعیف و پایمال شدن حق مستضعف ایجاد می‌شود.

View this post on Instagram

A post shared by توییت نگار (@twitnegaar) on

جمعی از کاربران نیز عنوان می‌کنند اگر با همین روش و سرعت پیش برویم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد فساد و فحشای لاکچری نیز خواهیم بود. این دسته از کاربران به خودسوزی و خودکشی‌های اخیر در ایران اشاره می‌کنند که چگونه زندگی برای مردم سخت شده است که تاب نمی‌آورند و به زندگی خود پایان می‌دهند و این مسائل را بی‌توجهی و بی‌کفایتی مسئولین و نمایندگان مردمی می‌دانند که به جای اینکه مقابل ظلم‌های حاکم بایستند در مقابل مردم ایستاده‌اند و پاسخگو نیستند.

View this post on Instagram

A post shared by Qom Like | قم لایک (@qomlike) on

گروهی از کاربران نیز با کنایه و جملات آمیخته با طنز در این باره اظهارنظر می‌کنند و معتقدند اعمال انسان‌ها ملاک است که بر روی کیفیت درون قبر تاثیر دارد نه نوع سنگ و گل و بلبل اطراف قبر.

مرتبط:

مراسم تدفین لاکچری برای یک سگ در مسجد رشت + عکس
اجرای لاکچری گلزار در لس‌آنجلس +ویدئو، عکس
زیباترین قبرستان های دنیا به روایت تصویر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک