06:12 26 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 80

گروهی از دانشمندان موسسه بیوتکنولوژی آکادمی علوم اتریش دریافتند که یک ژن خاص می تواند باعث لاغر شدن انسان شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه سل، گروهی از دانشمندان موسسه بیوتکنولوژی آکادمی علوم اتریش دریافتند که یک ژن خاص می تواند باعث لاغر شدن انسان شود و از این موضوع می توان برای اختراع داروی لاغری استفاده کرد.

جوزف پنینگر، یکی از محققان گفت: "بیشتر دانشمندان چاقی و ژنتیک چاقی را مطالعه می کنند. ما فقط تاکتیک ها را تغییر دادیم و این بار لاغر بودن را مورد مطالعه قرار دادیم و زمینه جدیدی را برای تحقیقات باز کرده ایم."

محققان بدین منظور بانک اطلاعاتی مرکز ژنتیک استونی را مورد مطالعه قرار داده و گروهی از افراد را پیدا كردند كه بدون توجه به غذایی كه می خورند چاق نمی شوند. محققان شروع به جستجو برای یافتن نشانگرهای ژنتیکی میان آنها کردند. مشخص شد که جهش ژن ALK ممکن است مسئول لاغر بودن باشد. سرکوب سنتز آن طبق تحقیقات انجام شده می تواند منجر به تسریع در چربی سوزی شود.

مایکل ارتوفر، یکی از مدیران این تحقیق گفت: "ژن ALK در زمینه سرطان بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است، اما بغیر از تحقیقاتی که در زمینه سرطان روی این ژن انجام شده است، درباره نقش بیولوژیکی این ژن اطلاعات کمی وجود دارد."

آزمایشات روی حیوانات و حشرات نشان داده است که غیرفعال کردن ژن ALK در هیپوتالاموس که به عنوان نقطه اصلی هماهنگی متابولیک می باشد، منجر به چربی سوزی می شود. دانشمندان معتقدند که مطالعه دقیق این ژن می تواند علم را به دوران جدیدی در مبارزه با چاقی سوق دهد.

مرتبط:

اعلام بهترین محصولات طبیعی برای لاغر شدن
این دختر به خاطر عروسی یک غریبه، 57 کیلوگرم لاغر شد + عکس
روش لاغر شدن با استفاده از نمک
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک