12:44 17 ژوئن 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
3282

اجرای کنسرت خوانندگان ایرانی در جشن زمستانی پادشاه عربستان سعودی، ضمن انتقادات تند کاربران ایرانی با صندلی‌های خالی روبرو شد.

به گزارش اسپوتنیک، عربستان سعودی که در چند سال گذشته سخت کوشیده تا تحولی بزرگ در صنعت گردشگری خود ایجاد کند با برگزاری جشن زمستانی از خوانندگان لس آنجلسی ایرانی دعوت کرده بود تا در یکی از مکان‌های نوپای گردشگری عربستان، کنسرت برگزار کنند. فستیوالی که از سال ۲۰۱۸ میلادی به صورت سالانه برگزار می‌شود و با نام "زمستان در طنطوره" از آن یاد می‌شود، در شهری قدیمی و دور افتاده‌ای در شمال غربی عربستان با نام "العلا" برگزار می‌گردد.

این کنسرت با عنوان «موسیقی بدون مرز» با حضور چهره‌های موسیقی ایران همچون ابی، لیلا فروهر، شهرام‌ شب‌پره، شادمهر عقیلی، اندی، آرش و ساسی مانکن و مجری‌گری سینا ولی‌الله در مقابل محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به اجرا درآمد.

کاربران بسیاری ضمن ابراز تاسف از حضور خوانندگان ایرانی در عربستان، به تندی از آنان انتقاد کردند و برخی با عنوان اینکه این افراد همان‌هایی هستند که دم از وطن‌پرستی و عشق به ایران و ایرانی می‌زنند اما در قبال پول وطن‌فروشی و هموطن‌فروشی برایشان عادی می‌شود، معتقدند اینان تنها به فکر منفعت و سودجویی خود می‌باشند و ادعای میهن دوستی‌شان کذب است.

View this post on Instagram

A post shared by musicefars (@musicefars) on

اما برخی از کاربران این اتفاق را تلاش عربستان برای پیشرفت فرهنگ و موفقیت کشورش می‌دانند و این سوال را مطرح می‌کنند که مسولان فرهنگی ایران چه برنامه‌هایی برای اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی داشته‌اند؟! بنابراین وقتی دشمن می‌بیند برنامه مشخصی در فرهنگ اسلامی ایرانی وجود ندارد طبعا از این فرصت استفاده می‌کند و جوانان و فرهنگ ما را هدف قرار می‌دهد.

View this post on Instagram

A post shared by صفحه رسمی وب‌سایت برترین‌ها (@bartarinha_news) on

کاربرانی نیز به صندلی‌های خالی از تماشاگر اشاره کردند و عنوان می‌کنند حتی چند ردیف اول سالن نیز خالی بوده است و شبکه‌ی MBC که مسئول پخش برنامه بوده هیچ تصویری از سالن به نمایش نگذاشت، پس این خوانندگان برای چی کسی اجرا داشتند، سالنی خالی از تماشاگر؟!

View this post on Instagram

A post shared by سید کرامت صالحی (@seyed_salehi_315) on

مرتبط:

واکنش کاربران به برگزاری یا تحریم کنسرت در شرایط کنونی ایران +عکس، ویدئو
برگزاری کنسرت لغو شده در پشت بام خانه +ویدئو
کنسرت ارگ در «زاریادیه» مسکو
کنسرت خوانندگان لس آنجلسی در عربستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک