06:47 01 آوریل 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 91

ترخیص دانشجویان و اتباع ایرانی مقیم چین با به پایان رسیدن دوره ۱۴ روزه قرنطینه و اطمینان از سلامتی آنان.

به گزارش اسپوتنیک، با شیوع ویروس مرگبار کرونا در چین، دانشجویان و اتباع ایرانی مقیم ووهان چین با پروازی اختصاصی به کشور ایران بازگردانده شدند و به مدت دو هفته در هتلی در حومه تهران اسکان یافته و تحت مراقبت قرار گرفتند.

علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر دوشنبه ۲۸ بهمن ماه در گفت‌وگویی خبری درباره قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان با بیان اینکه در طول این دوره ۱۴ روزه همه دانشجویان روزی دو بار معاینه و تب سنجی شدند و هیچ گونه علائمی نداشتند و علاوه بر آن، آزمایش ویروس کرونا نیز از همه این افراد گرفته شد و آزمایش همه منفی بود؛ اعلام کرد دوره ۱۴ روزه قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان امشب به اتمام می‌رسد و فردا صبح در سلامت کامل نزد خانواده‌های خود برمی‌گردند.

View this post on Instagram

A post shared by آخرین خبر (@akharinkhabar) on

کاربران بسیاری ضمن ابراز خرسندی از شنیدن این خبر از خداوند برای سلامتی این دانشجویان سپاسگزاری می‌کنند و امیدوارند به زودی ماجرای ویروس مرگبار کرونا به پایان برسد. کاربرانی نیز معتقدند اگر این دانشجویان سالم باشند ممکن است ویروس از طریق توریست‌های چینی که به ایران سفر کرده‌اند منتقل شده باشد، بنابراین باید جوانب احتیاط را رعایت کرد.

مرتبط:

قرنطینه شبانه‌ روزی در بنادر ایران برای مقابله با کرونا
مرکز قرنطینه کرونا ویروس در تهران + ویدئو
ازدواج هزاران زوج در قرنطینه در کره جنوبی که با ماسک در مراسم حاضر شدند +عکس
مردی در کره شمالی بخاطر نقض قوانین قرنطینه اعدام شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک