06:00 25 اکتبر 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 30

طی عملیاتی که پلیس فدرال آمریکا با همکاری پلیس هلند و ایرلند انجام داد، توانست وب سایتی به نام وی لیک اینفو که اطلاعات سرقت شده از کاربران اینترنت را به فروش می‌رساند را تعطیل کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از انگجت، وب سایت وی لیک اینفو که یکی از سایت‌های مشهورترین وب سایت های فروش داده‌های شخصی کاربران اینترنت بود در این عملیات تعطیل شد. در جریان اجرای عملیات شناسایی عوامل گرداننده این سایت، نیروهای پلیس در کشورهای هلند و ایرلند شمالی دو جوان 22 ساله را دستگیر کرده اند که گفته می‌شود با این سایت در ارتباط بوده اند. این وب سایت اطلاعات مربوط به بیش از ده هزار حمله هکری را جمع آوری کرده و به فروش می‌رساند.

بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 12 میلیارد نام کاربری و کلمه عبور در وب سایت یادشده وجود داشت که از وب سایت‌های مختلف و سایت‌های شرکت‌های گوناگون تجاری به سرقت رفته بود. WeLeakInfo این اطلاعات را در قالب یک پایگاه داده قابل جستجو سازماندهی کرده بود تا افراد با جستجوی آدرس ایمیل یک فرد بتوانند نام کاربری، کلمه عبور، شماره‌های تماس و آدرس‌های آی پی مرتبط با او را بیابند. دسترسی به اطلاعات یادشده از طریق پرداخت حق عضویت ممکن بود. حداقل رقم حق عضویت دو دلار اعلام شده بود.

مرتبط:

قطع اینترنت در مناطق شمالی هند
ادامه اختلال اینترنت در شیراز
اختلال در شبکه اینترنت دانشگاه شریف
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک