06:48 25 اکتبر 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 70

سازمان ناسا در تلاش برای ایجاد پایگاه در "ماه" با استفاده از الیاف قارچ است.

به گزارش اسپوتنیک، 

اداره کل ملی هوانوردی و فضا آمریکا (ناسا) پروژه‌ای را برای استفاده از قارچ برای ایجاد زیستگاه برای افراد خارج از مدار زمین ارائه داده است.

یک مطالعه به رهبری لین روچیلد پیشنهاد می دهد که از ارگانیسم های قارچ در سفرهای ماه و مریخ برای ساختن پایگاه هایی استفاده  شود که افراد بتوانند برای مدت طولانی در شرایط راحت کار کنند.

مصالح ساختمانی اصلی باید جلینه یا میسیلیوم (قارچ) باشند که به یک قاب سفت و سخت از مواد مصنوعی وصل می شود. دیوارهای پناهگاه از سه لایه تشکیل شده است. لایه بیرونی از یخ خواهد بود. که برای آن می تواند از ذخایر آبی که در ماه و مریخ قرار دارد استفاده نمود. این محافظت در برابر اشعه خورشیدی را فراهم می کند و به لایه دوم یعنی سیانوباکتری ها متصل می شود. این ارگانیسم‌ها از پوسته یخ آب می گیرند و اکسیژن را برای فضانوردان و مواد غذاییرا برای لایه بعدی پناهگاه تولید می کنند. لایه سوم به طور مستقیم از الیاف قارچ تشکیل شده است. این ماده باعث تشکیل دیواره های سفت و سخت می شود و مانع از حرکت میکروارگانیسم ها در داخل و خارج می شود. میسلیوم از نظر ژنتیکی اصلاح می شود تا قادر به رشد در خارج از پناهگاه نباشد.

همچنین قرار است از میسیلیوم برای ایجاد روشنایی، تصفیه آب، تنظیم رطوبت و " فرایند خود ترمیمی" استفاده شود.

کافی خواهد بود تا مقدار کمی از الیاف قارچ را به صورت خشک مصرف کرده و شرایط رشد آنها را با آب فراهم نمود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک