19:38 11 ژوئیه 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 90

محققان اسرائیلی توضیح داده اند که چرا مغز انسان، افکار ذهن او را در مورد مرگ مسدود می کند. در نتیجه این فریب، مردم به جاودانگی خود اعتقاد پیدا می کنند و معتقدند که مرگ فقط برای دیگران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از NeuroImage، متخصصان دانشگاه بارلیان ادعا می کنند که مغز انسان به طور مؤثر افکار مرتبط با پایان زندگی را مسدود می کند. در نتیجه، مردم بر این باورند که زندگی آنها بسیار طولانی خواهد بود و مرگ چیزی است که هرگز برای آنها اتفاق نخواهد افتاد. مغز، فرد را از اندیشه های در ارتباط با مرگ خود محافظت می کند، این به انسان امکان می دهد یک شیوه زندگی عادی را طی کند.


یکی از نویسندگان این تحقیق می گوید: " مغز از پذیرش اجتناب ناپذیری مرگ امتناع می ورزد. هنگامی که ما اطلاعاتی را که ما را با مرگ مرتبط می کند، دریافت می کنیم، با تردید به اطلاعات مذکور نگاه می کنیم و به آنها اعتماد نداریم. تمام فرآیند بیولوژیکی انسان برای زنده ماندن تنظیم شده است، و این مغایر با فکر پایان وجود خودمان است."
برای درک چگونگی محافظت مغز از انسان در برابر افکار منفی، آزمایش ویژه ای انجام شد. 24 داوطلب به صفحه ای که شامل عکسهای افراد مختلف از جمله خود شرکت کنندگان بود، نگاه کردند. کلمات مختلفی بر چهره ها ظاهر شد که در میان آنها کلماتی که با مرگ همراه بودند مثل "گورستان" یا "تشییع جنازه" نیز وجود داشتند.
محققان با ردیابی فعالیت مغز، پی بردند که اگر چنین کلماتی در کنار عکسی از چهره یک داوطلب ظاهر می شد، فعالیت مغز وی تغییر می کرد و این فرد از پیوند دادن تصویر و افکار مربوط به مرگ خودداری می کرد.
محققان هنوز بر روی این مسئله کار می کنند که اهمیت این مکانیسم محافظ برای بقا را ارزیابی کنند. دانشمندان بر این باورند که از این راه، روشی را برای مقابله با فوبیای (ترس) از مرگ پیدا می کند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک