21:18 24 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
1112

دانش آموزی در تهران با کاغذ نوشته‌ای نسبت به برخورد و تنبیه فیزیکی معلم خود اقدام به اعتراض خیابانی کرده و این موضوع بازتاب زیادی در فضای داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، دانش‌آموز کلاس یازدهم مدرسه‌ای در منطقه یک تهران چند روزی در اعتراض به برخورد و تنبیه فیزیکی معلم شیمی نسبت به او در کلاس درس، با کاغذ نوشته‌ای کنار خیابان ولیعصر می‌نشیند تا صدای خود را به دیگران برساند. گزارشی از این دانش‌آموز تهیه شده است و در فضای مجازی منتشر می‌شود. این دانش‌آموز همکلاسی‌های خود را شاهد ماجرا می‌خواند و عنوان می‌کند تا زمانی که این موضوع به نتیجه نرسد و با فرد خاطی برخورد نشود، به اعتراض ادامه خواهد داد. این اتفاق واکنش‌های متفاوت کاربران را در صفحات اجتماعی به دنبال داشته است.

View this post on Instagram

A post shared by تاپ ترینهای روز (@top10rooz) on

بسیاری از کاربران عنوان می‌کنند تنبیه فیزیکی در مدارس خلاف آیین آموزشی می‌باشد، بنابراین به هر دلیلی که این دانش‌آموز تنبیه شده است حق اعتراض و شکایت دارد.
همچنین با معلم خاطی بایستی برخورد شود و مجازاتی برای رفتار او تعیین شود. این کاربران رفتار اعتراضی دانش‌آموز را حق‌جویی و ظلم ستیزی می‌خوانند و ضمن تحسین این دانش‌آموز، عقیده دارند همکلاسی‌هایش نیز باید به او بپیوندند تا به کمک رسانه‌ها، اعتراض‌شان به نتیجه برسد.
کاربرانی نیز بر این نظرند که برای جامعه‌ای که چنین اتفاق کوچک توسط رسانه‌ها بزرگ می‌شود و یک دانش‌آموز شان معلم را تا این میزان پایین می‌آورد، باید تاسف خورد.

View this post on Instagram

A post shared by روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper) on

علاوه بر این کاربران، جمعی معتقدند امکان ندارد یک معلم بدون دلیل با دانش‌آموزی برخورد کند، مگر اینکه خطایی از او سر زده باشد. در مقابل این کاربران برخی عنوان می‌کنند حتی اگر رفتار اشتباهی از دانش‌آموز دیده شود معلم نباید با او برخورد کند و بهتر است رفتار او را به مدیر گزارش دهد و به شکل دیگری تنبیه شود.

مرتبط:

ماجرای تنبیه بدنی دانش آموز جیرفتی و بازتاب گسترده آن در شبکه های اجتماعی +عکس
تنبیه متفاوت یک معلم جوان برای دانش آموزانی که درس نمی خوانند +ویدئو
ژاپن، تنبیه کودکان توسط والدین را ممنوع کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک