15:22 06 مارس 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 14

سوء استفاده پرفسور آمریکایی از بودجه تحقیقاتی و علمی پژوهشی در کلوب های شبانه باعث اخراجش شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه Daily mail، دکتر چیکا نوانكپا 56 ساله از دانشگاه درکسل در فیلادلفیا ایالات متحده آمریکا مظنون به اختلاس 190 هزار دلاری است که وی به عنوان کمک های مالی فدرالی دریافت کرده بود.

گفته می شود نوانكپا 190 هزار دلار اختصاص داده شده توسط نیروی دریایی، وزارت انرژی و بنیاد ملی علوم را برای پرداخت قبض های کلانی در باشگاه های ورزشی و استریپ کلاب ها در فیلادلفیا اختصاص داده است.

در دانشگاه، اختلاس را در جریان ممیزی داخلی در سال 2017 مشاهده کرد و خبر آن به دولت ابلاغ شد. طبق گفته دادستانی، این استاد به مدت ده سال از سال 2007 تا 2017 برای کالاها و خدمات در کلوپ های ورزشی و شبانه و در iTunes هزینه کرده است. کمک های مالی استفاده شده توسط این پروفسور آمریکایی در غالب تحقیقات در زمینه انرژی، علوم طبیعی و امور دریایی اختصاص داده شده بود.

نوانکپا همه اتهامات را پذیرفت و پست خود را ترک کرد. وی موافقت كرد كه 53.3 هزار دلار بپردازد، این مبلغ كمتر از یک سوم از كل مبلغ هزینه شده است. دانشگاه درکسل موافقت کرد که به دولت 189 هزار دلار بپردازد.
نمایندگان این موسسه با صدور بیانیه ای اعلام کردند که این دانشگاه کنترل بر هزینه های کمک هزینه را سخت تر کرده است. با این وجود، این دانشگاه به مدت شش ماه از مشارکت در تهیه خدمات عمومی معلق شد.

قبل از اخراج وی در سال 2017، نوانكپا به مدت 27 سال در دانشگاه درکسل مشغول به کار بود. او یکی از پیمانکاران اصلی دانشگاه برای اعطای کمک هزینه محسوب می شد؛ این استاد ادعا کرده که بیش از ده میلیون دلار برای تحقیقات در طول حرفه خود دریافت کرده است. نمایه آنلاین نوانكپا می گوید که وی اکنون به عنوان مشاور فنی در کار خود اشتغالی دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک