11:01 24 نوامبر 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
110

تصاویری از قرار دادن قفسه‌های کتاب در واگن‌های مترو در کره جنوبی در فضای مجازی با عنوان فرهنگ‌سازی کتابخوانی منتشر می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، در کره جنوبی برای تشویق مردم به کاهش زمان استفاده از تلفن همراه و ترویج کتاب‌خوانی، واگن‌های مترو را با قفسه‌های پر از کتاب آراسته‌اند تا نتیجه‌بخش باشد. تصاویری از قفسه‌های کتاب در متروی این کشور در بین کاربران به اشتراک گذاشته شده است که واکنش‌هایی را نیز به دنبال داشت.

بسیاری از کاربران ایرانی این ایده را جهت ترویج کتاب‌خوانی مفید می‌دانند و عنوان می‌کنند سال‌ها پیش در اتوبوس‌های تهران نیز چنین طرحی اجرا شد اما به دلیل عدم استقبال و سایر مسائل این طرح جمع‌آوری شد. جمعی از این کاربران عقیده دارند زمانی می‌توان فضایی برای قفسه و کتاب در متروی تهران در نظر گرفت که مردم بتوانند به آسودگی از مترو استفاده کنند و به دلیل ازدحام در ساعت شلوغ و‌ پر رفت و آمد دچار مشکل نشوند.

این کاربران علاوه بر انتقاد از وضعیت متروی تهران، مشکل معیشت مردم را نیز مطرح می‌کنند و معتقدند تا زمانی که مردم با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند درک درستی از کتاب و کتابخوانی نخواهند داشت و مطالعه کتاب زمانی مفید واقع می‌شود که در جهت بهبود رفتار و عملکرد انسان‌ها قرار گرفته شود.

مرتبط:

نانوای ایرانی که فرهنگ کتابخوانی را ترویج می دهد + عکس
حاکم دبی مسابقه کتابخوانی به زبان عربی با سه میلیون دلار جایزه برگزار می کند
دنیای زیرزمینی مسکو (مترو) طی 84 سال از نگاه تصویر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک