19:25 04 ژوئن 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 23

اغلب کودکان از روی کنجکاوی باتری‌های سکه‌ای را می‌بلعند که اثرات آن بسیار هولناک و دلخراش است و باعث سوختن مری آنها می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، بلعیدن باتری‌های سکه‌ای توسط کودکان یکی از مشکلاتی است که در بخش اورژانس کودکان بسیار به چشم می‌خورد. اغلب کودکان ۴ تا ۸ ساله از روی کنجکاوی باتری‌های سکه‌ای را می‌بلعند که اگر در مسیر مری گیر کند عوارض شدیدی ایجاد می‌کنند و باعث سوختگی مری خواهد شد و مرگ را به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین باید باتری ظرف کمتر از ۲ ساعت از درون مری کودک خارج شود. اما اگر باتری خیلی کوچک باشند و بدون اینکه در مری گیر بیفتد وارد معده شود و کودک علائمی نداشته باشد باید او را تحت نظر گرفت تا باتری با عبور از روده دفع شود. باتری درون معده به علت اینکه فضای معده باز است و در تماس مستقیم با مخاط قرار ندارد ایجاد سوختگی نمی‌کند.

این باتری‌ها که بیشتر در اسباب‌بازی‌های کودکان، ساعت، ماشین‌حساب، سمعک مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای ساخت آنها از جیوه، نقره، روی، منگنز، کادمیوم، لیتیوم، اکسید‌گوگرد، مس، برنج یا استیل به عنوان بخش‌های آندی و کاتدی استفاده می‌شود، همچنین برای تسهیل واکنش‌های الکتروشیمیایی از هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم استفاده می‌شود که در صورت بلعیدن شدن توسط کودک باعث «نکروز حاد میعانی» در بافت مخاطی دستگاه گوارش می‌شوند.

والدین باید در مراقبت از کودکان دقت داشته باشند و اجسام ریز را دور از دسترس‌شان قرار دهند و در صورت بروز چنین اتفاقی اقدامات اولیه را انجام دهند و با اورژانس تماس بگیرند.

مرتبط:

رخ دادن حادثه ای دردناک در اثر تنها گذاشتن کودک در خودرو +ویدئو
کودک آزاری با آواز + ویدئو
بلعیدن دلفین توسط نهنگ قاتل + فیلم
باتری قلمی و دیگر وسایلی که از معده یک کودک بیرون کشیده شد +ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک