خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 22

یک معلم استرالیایی معتاد به نوشیدنی های انرژی زا، زبان خود را با خوردن افراطی این مواد سوزاند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، دن رویالز یک معلم استرالیایی معتاد به نوشیدنی های انرژی زا، زبان خود را با خوردن افراطی این مواد سوزاند و حفره های بزرگی بر روی آن ایجاد کرد. وی یک عکس از زبان زخمی خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و گفت که او روزانه پنج یا شش نوشیدنی انرژی زا را برای مدت طولانی مصرف می کرد، تا زمانی که پزشکان به او هشدار دادند که ممکن است زبان خود را از دست بدهد. 

دن، از سوی دیگر سیگار نیز می کشد، اما معتقد است که سیگار بر سوختن زبان او تاثیر نگذاشته است: "فقط می خواهم دیگران نیز به این اگاه باشند که در مورد سلامت خود دقت کنند. این حفره ها در دهان من، از نوشابه انرژی زا است.به زبان من نگاه کن و تصور کن که نوشابه انرژی زا با اندام های داخلی چه کار می کند".

گفتنی است، هر کدام از نوشیدنی های انرژی زا معمولا شامل حدود 58 گرم قند می شود. تحقیقات سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشان می دهد که نوشیدنی هایی با محتوای قند بالا و اسید بالا می تواند به دندان ها و دهان آسیب برساند.

در ژانویه 2018، یک ایرلندی به نوشابه سودا معتاد شد و تقریبا تمام دندان هایش را با ایمپلنت جایگزین کرد. او برای ده سال به طور مداوم شش تا هفت لیتر نوشابه می نوشید و پس از زخم شدن تنها غذای نرم می خورد. 

 

مرتبط:

آغاز توليد نوشابه گوشت در اروپا
بر میز کار دفتر ترامپ، دکمه قرمز جهت سفارش نوشابه کوکاکولا وجود دارد
کاهش حجم مغز، با نوشيدن مرتب نوشابه هاي شیرین گازدار
ارتباط مستقیم افزایش وزن با مصرف نوشابه های رژیمی
شهرت انواع زلزله نگار دست ساز با دبه و شیشه نوشابه پس از زلزه های اخیر ایران(عکس)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک