09:37 24 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)
0 0 0

جمعیت هلال احمر با توجه به شرایط جوی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در ایام نوروز اطلاعیه مهمی صادر کرده است

به گزارش اسپوتنیک، جمعیت هلال احمر در اطلاعیه ای از مسافران نوروزی خواسته است تا مواردی ذیل را رعایت نمایند تا سفری سلامت داشته باشند.

 

۱. پیش بینی های هواشناسی در تعطیلات طولانی مدت نوروز ۹۸ نشان می دهد شرایط جوی و ناپایداری هوا به نسبت سالیان گذشته نامساعدتر است و می تواند مسافران نوروزی را در برخی از مواقع غافلگیر کند. اکیدا لازم است مسافران نوروزی به ویژه در مناطق کوهستانی با تجهیزات کامل امدادی و جیره غذایی کافی و سایر ملزومات ضروری سفر نمایند و از قبل هوای مسیر و مقصد را چک کنند.
۲. با توجه به سیلابی شدن مسیل ها در مناطق شمالی و غربی کشور چنانچه مقدور باشد، هموطنان گرامی از سفر به این مناطق تا عادی شدن اوضاع پرهیز کنند.
۳. مسافران لازم است که در مسیرهای اصلی سفر نمایند و از ورود به مسیرهای فرعی کم ترددو ناشناخته پرهیز کنند.
۴. اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اکیدا توصیه نمی شود.
۵. سی سانتیمتر آب گل آلود قادر است یک خودرو سواری سبک را معلق کرده و از مسیر خود منحرف کند. بنابراین لازم است قدرت آب را دست کم نگیریم و از ورود به مسیرهایی که آب های خروشان در آنها جاری است اکیدا خودداری کنیم.
۶. سیلاب تماشا ندارد. چنانچه در مسیر مسافرت به نقاط سیلابی برخورد کردیم حتما لازم است سریعا از محل دور شویم. آب خروشان به تدریج زمین های اطراف را سست کرده و به راحتی می تواند افراد حاضر در صحنه را غافلگیر کند.
۷. مراقب رانش زمین و ریزش کوه در مسیرهای کوهستانی باشید.
۸. از حضور در مناطق خلوت و کم رفت و آمد در طبیعت خودداری کنید.

همچنین از هموطنان در مناطق سیل زده و یا در معرض خطر سیل خواسته می شود که در موارد زیر با دستگاه های امداد رسان همکاری کنند.
۱. در روستاها و مناطق در معرض سیل در صورت اعلام خطراز سوی دستگاه های امداد رسان در برابر تخلیه خانه و منطقه محل زندگی خود مقاومت نکنند.
۲. کودکان و افراد زیر ۱۲ سال را به هیچ وجه تنهایی به خارج از منزل نفرستید.
۳. در پاکسازی بام، جلو و داخل خانه ها از برف و سیلاب با نیروهای امدادی همکاری کنید. قطعا نیروهای امدادی —اغلب داوطلبانه- برای کمک به شما در منطقه حاضر شده اند و مسئول و یا مقصر حادثه پیش آمده نیستند.
۴. چنانچه منزل شما در منطقه هشدار و نزدیکی رودخانه قرار دارد و با از استحکام کافی برخوردار نیست، در صورت امکان تا زمان پایان روزهای بارانی به جای دیگری نقل مکان کنید. امکان اسکان موقت و تغذیه اضطراری در اغلب شهرها (در مساجد، ورزشگاه ها و…) از سوی جمعیت هلال امر نیز وجود دارد.
۵. در صورتی که به محل های اسکان موقت رجوع کرده اید تا زمانه عادی شدن اوضاع، به محل خانه خود بازنگردید.

موضوع:
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)

مرتبط:

پایگاه های هلال احمر به منظور خدمت رسانی به زائرین كربلا را بشناسیم +عكس
تفسیر وزارت دفاع روسیه از ارزیابی هلال احمر درباره حلب
جمعیت هلال احمر ایران آمادگی خود را برای همکاری با صلیب سرخ سنگال اعلام کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک