16:08 25 اوت 2019
طرح ساماندهی مشاغل سیار و دستفروشان در تهران تصویب شد +ویدئو، عکس

طرح ساماندهی مشاغل سیار و دستفروشان در تهران تصویب شد +ویدئو، عکس

© Sputnik / Filip Klimaszewski
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 01

اعضای شورای شهر تهران طرح فوریت ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون را در تهران تصویب کرد

به گزارش اسپوتنیک، "حجت نظری" با پیشنهاد طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون برای دستفروشان، وانت بارهای باری و ون های سیار گفت: «متاسفانه نظارتی بر فعالیت آنها نمی شود و به همین دلیل برخی از عوامل شهرداری اقدام به اخذ وجوه متفاوت از این افراد می کنند و عملا این پول به حساب شهرداری واریز نمی شود و ممکن است هر فردی بر اساس تصمیم و تشخیص خود رفتاری را داشته باشد».

و با توجه به این که قانون در مورد سد معبر واکنش نشان داده است، می گویند: «لازم است این طرح به تصویب برسد تا بتوانیم با همراهی شرکت ساماندهی مشاغل نسبت به ساماندهی دستفروشان، وانت بارها و غیره اقدام کنیم».

کاربران زیادی این اتفاق را بسیار مهم می دانند، آنها دستفروشی را جرم و ممنوع نمی دانند و معتقدند برای دستفروشان بایستی احترام قائل شد و آنها راهی جز این کار ندارند وقتی در ‘ایران" ۶۶ میلیون نفر واجد شرایط کار هستند و تنها ۲۳ میلیون نفر شاغل می باشد. آیا جمعیت ۴۳ میلیونی بیکار برای کسب درآمد و مخارجشان انتخاب شغلی جز دستفروشی می توانند داشته باشند؟!

و معتقدند این افراد به ناچار و به دلیل شرایط بد معیشتی برای دستفرشی بساط می چینند و چگونه آنها معضل بیکاری را تحمل و برخوردهای ناشایست برخی عوامل شهرداری را نیز به جان بخرند.

این کاربران بر این باورند تنها ساماندهی و نظارت بر کار دستفروشان می تواند برخی از مسائل بوجود آمده را تا حدودی برطرف کند.

مرتبط:

خلاقیت دستفروش خوش صدای ایرانی +ویدئو
فروشندگی جنجالی دستفروش مترو تهران +ویدئو
با سوادترین دستفروش بی سواد سوژه شبکه های اجتماعی (ویدئو)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک