خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 111

یکی از برنامه‌های ستاد توسعه زیست‌فناوری در ایران، رونمایی از ۶ دارو و ماده اولیه جدید برای درمان سرطان‌های مختلف است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی آقای مصطفی قانعی درباره دستاوردهای حوزه دارویی کشور اظهار کرد: شش داروی جدید و مواد اولیه در حوزه درمان انواع سرطان در کشور توسط متخصصان داخلی تولید شده است که پس از طی مراحل نهایی اخذ پروانه تأیید، رونمایی می‌شوند. این داروها با تلاش محققان داخلی توسعه یافته و تعداد داروهای تولیدشده در ایران با توجه به تحریم‌های موجود، بسیار قابل قبول است. 

به‌گفته وی، یکی از افتخارات کشور در حوزه فناوری، توسعه و پیشرفت فناوری‌های تولید دارو است؛ به‌نحوی که در حال حاضر بخش عظیمی از نیازهای دارویی کشور در داخل تأمین می‌شود.

پیش از این در خبرها آمده بود که داروی ضد سرطان بوسولفان که ایران با کمبود آن مواجه شده است، پس از ماه‌ها تلاش شبانه‌روزی توسط دکتر نادر نوروزی پسیان عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه ارومیه با درجه خلوص بسیار بالا ساخته شد. این دارو که با نام تجاری مایلران و بوسولفکس شناخته می‌شود در انحصار کشور آمریکا و فرانسه بوده و یکی از داروهای گران قیمت ضد سرطان است که توسط دکتر نوروزی بومی‌سازی شده و می‌تواند به تولید انبوه برسد.

 

مرتبط:

پیدا شدن دارو برای درمان نوع لاعلاجی از سرطان
امیر قطر: ایران یگانه راه تامین غذا و دارو در زمان محاصره ما بود
دختربچه آفریقای ، ایدز را بدون دارو شکست داد
نتایج شگفت انگیز دارو ضد سرطان ساخت روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک