14:00 02 مارس 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 13

همه ی کودکان برای پیشگیری از اتفاقات بد و سوء استفاده های جنسی باید مهارت های لازم را بیاموزند

به گزارش اسپوتنیک، با توجه به افزایش آمار خشونت و کودک آزاری در ایران و اینکه در مدارس به کودکان آموزش های جنسی داده نمی شود، والدین وظیفه دارند علاوه بر آموزش مهارت های زندگی، مهارت های اجتماعی و سایر مهارت ها، مهارت هایی را برای مقابله با سوء استفاده جنسی و پیشگیری از اتفاقات بد به کودکان خود بیاموزند.

برای آنکه سلامت روحی و جسمی کودکان به خطر نیفتد، والدین می توانند نکات زیر را با زبان ساده و قابل فهم و بسیار دوستانه و بدون به کار بردن لفظ «خشونت و آزار جنسی» به گونه ای که ترس و اضطراب در کودکان ایجاد نشود را برای آنها توضیح دهند و آنها را از خطرات احتمالی که در کمین دارند، آگاه سازند. این مسئله کمک می کند تا آنها ضمن آشنایی با کودک آزاری، سوء استفاده جنسی و قانون امنیت بدن، از خود محافظت کنند.
این مهارت ها عبارتنند از: مهارت «نه» گفتن؛ تنها نماندن، صحبت نکردن و اعتماد نکردن به غریبه ها؛ محافظت از بدن خود، مخالفت کردن با تماس بدنی و اعضای خصوصی؛ در مواقع خطر از دیگران کمک خواستن و یا برای نجات خود فرار کردن، فریاد زدن و یا دروغ گفتن؛ رازدار نبودن، گفتن حقیقت و در میان گذاشتن مسائل خود با والدین.

نکته ی بسیار مهمی که والدین باید به آن توجه داشته باشند این است که احساس امنیت را در فرزندانشان ایجاد کنند، تا در صورت بروز هرگونه اتفاق آنها بتوانند مسائل خود را براحتی با والدین در میان بگذارند.

مرتبط:

آسیب شناسی ازدواج های سپید
نارضایتی جنسی یکی از دلایل اصلی طلاق در ایران عنوان شده است +عکس
دوش با آب فاضلاب، تنبیهی برای رابطه جنسی قبل از ازدواج + ویدئو
ازدواج کودکان در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک