13:33 24 ژوئیه 2019
نخستین مهندس مکانیک زن در پاکستان +عکس،ویدئو

نخستین مهندس مکانیک زن در پاکستان +عکس،ویدئو

© AFP 2019 / Aamir QURESHI
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 20

افزایش جمعیت زنان شاغل در کشورهای اسلامی

به گزارش اسپوتنیک، تبعیضی جنسیتی در پاکستان بسیار به چشم می خورد و زندگی زنان را تا حد زیادی محدود کرده است. درصد خیلی کمی از زنان در مناطق شهری کار می کنند و اغلب در بخش خدماتی فعالیت دارند اما زنان بسیاری برای مقابله با این تعصبات و حقوقشان تلاش می کنند تا نادیده گرفته نشوند. نشما نواز (UZMA NAWA)یکی از این زنان است، او اولین زن مکانیک کار ماشین در پاکستان است که با نگرش متفاوتش برای اثبات توانایی های خود به عنوان یک زن وارد این عرصه شده است. او در یک شهر مذهبی در شرق پاکستان بزرگ شده است و از طریق کمک هزینه تحصیلی، در رشته مکانیک تحصیل کرده و حالا در یک گاراژ تعمیرات خودرو در ملتون در شرق پاکستان مشغول به کار است.

او در مصاحبه هایی که از وی منتشر شده است می گوید: "این کار یک چالش با وجود مشکلات مالی خانواده ام بود که به آن رسیدم و گاهی اوقات مشتریان از اینکه می بینند این کار را انجام می دهم واقعا متعجب می شوند." 

همکار او نیز در این رابطه می گوید: هر کاری را که به او می دهیم با تعهد و سخت کوشی مانند یک مرد انجام می دهد و همه ما را تحت تاثیر قرار داده است. پدر او نیز در این باره می گوید: در جامعه ما نیاز نیست که دختران در کارگاه ها کار کنند و خوب به نظر نمی رسد، اما دخترم به این کار علاقه دارد و با اشتیاق این کار را انجام می دهد.

 

مرتبط:

ظهور بانوان مکانیک خودرو در ایران + عکس
همسران متفاوت نخست وزیر پاکستان در گذر زمان +عکس
ترانسجندر اولین مجری تلویزیونی پاکستان+ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک