07:36 18 ژوئن 2019
آب مریخ بنظر می رسد برای زندگی مناسب بود

آب مریخ بنظر می رسد برای زندگی مناسب بود

© Photo/ r0sss
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 12

دانشمندان موسسه فناوری کالیفرنیا دریافتند که آب روی مریخ تقریبا برای حیات زندگی ایده آل است - اکسیژن کافی در آن نه تنها برای بقای میکروبها بلکه برای وجود موجودات چند سلولی نیز وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیچر، دانشمندان موسسه فناوری کالیفرنیا دریافتند که آب روی مریخ تقریبا برای حیات زندگی ایده آل است — اکسیژن کافی در آن نه تنها برای بقای میکروبها بلکه برای وجود موجودات چند سلولی نیز وجود دارد.

بر اساس داده های جدید از آنالیز شیمیایی خاک مریخ مشخص شد که در آبهای سطح لایه های مریخ می تواند به اندازه کافی اکسیژن انباشته شود، حتی بدون در نظر گرفتن اینکه تقریبا مریخ اتمسفر ندارد.

فضاپیمای مدارگرد شناسایی مریخ، یک ایستگاه اتوماتیک چند منظوره که در حال چرخش روی سیاره است، به دانشمندان کمک کرد تا چنین نتیجه گیری کنند. با توجه به ابزار اندازه گیری ویژه، دانشمندان توانستند دریابند که آب مریخ، غنی از مواد قلیایی است و حاوی حدود 32 میلی گرم اکسیژن در هر متر مکعب آب است. این مقدار، به گفته دانشمندان، نه تنها برای وجود باکتری ها بلکه برای توسعه موجودات چند سلولی ساده مانند اسفنج ها نیز مناسب است.

مرتبط:

کشف ناحیه پهناورمساعد برای حیات در مریخ
آیا ایده سکونت انسان در کره مریخ تحقق خواهد یافت؟
نزدیک شدن حداکثر مریخ به زمین
پرواز به مریخ در خطر لغو قرار دارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک