18:39 23 اوت 2019
دهقان فداکار نوین در کتاب های درسی با لباس زیر +عکس

دهقان فداکار نوین در کتاب های درسی با لباس زیر +عکس

© AP Photo / Danae Orlob
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 42

«دهقان فداکار» حس نوستالژیکی که تحریف می شود.

به گزارش اسپوتنیک، داستان خاطره انگیز دهقان فداکار، خلاصه ای از فداکاری و ایثار فردی به نام ازبرعلی حاجوی است که در سن ٣٢ سالگی شب هنگام زمانیکه به سمت قطار می رفت متوجه مسدود شدن مسیر قطار بر اثر ریزش کوه می شود که برای متوقف کردن آن کت خود را به آتش می زند و به سمت قطار می دود. او در نهایت قطار را متوقف می کند و جان چندصد نفر را نجات می دهد و داستان قهرمانی او سال ها در کتب درسی سوم دبستان چاپ می شد.

اما ضمن اینکه داستان این فداکاری در سال های اخیر مختصر شده، اکنون تصویر مربوط به این داستان نیز در چاپ جدید کتاب سوم دبستان به شکلی است که او کاملا لباس به تن دارد.

 

کاربرانی که تصاویر این موضوع را به اشتراک می گذارند نظرات مختلفی دارند، تعداد بسیاری زیادی مخالف این مسئله هستند و می گویند او برای این قهرمان داستان بود که پیراهن خود را در هوای سرد کوهستانی درآورده و اینکه تصویر او را این چنین تغییر داده اند واقعا جای سوال دارد، اما عده ای دیگر می گویند مرحوم حاجوی شخصا در مصاحبه ای که داشتند عنوان کرده اند آن شب لباس به تن داشته و کت خود را آتش زده است و از اینکه او را برهنه به تصویر کشیده بودند گلایه داشتند.

 

مرتبط:

از خود گذشتگی باورنکردنی کودک فداکار برای مادرش +ویدئو
واکنش عموپورنگ، رامبد جوان و هنرمندان دیگر به درگذشت دهقان فداکار+ عکس
سگ فداکار، صاحبش را 20 ساعت در یخبندان گرم نگه داشت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک