01:50 25 مارس 2019
داور زن ایرانی، فوتسال آقایان را قضاوت کرد

داور زن ایرانی، فوتسال آقایان را قضاوت کرد + عکس

© AP Photo / Matthias Schrader
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 122

داور بین المللی فوتسال ایران در بازی های فوتسال دانشجویان جهان در آلماتی قزاقستان دو بازی آقایان را سوت زد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ورزش سه؛ گلاره ناظمی، داور بین المللی فوتسال ایران در بازی های فوتسال دانشجویان جهان در آلماتی قزاقستان دو بازی آقایان را سوت زد.
دو مسابقه ای که گلاره ناظمی در بازی های فوتسال دانشجویان آنها را قضاوت کرد بازی کرواسی — چین و بازی نیوزیلند روسیه بود که در بازی اول سر داور و در دیدار دوم داور دوم بود.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به محدودیت ها مراسم ابتدای بازی یعنی دست دادن به کاپیتان ها دو تیم را چگونه به جا آورد، گفت: هیچ مشکلی در این زمینه نبود. به سبک ژاپنی به کاپیتان های دو تیم ادای احترام کردیم و مراسم ابتدای بازی را به جا آوردیم. 

داور بین المللی فوتسال ایران در این بازی ها علاوه بر دو بازی آقایان 7-8 بازی بانوان را سوت زده بود و هم چنین در بازی پایانی خانم ها که بین دو تیم روسیه و پرتغال برگزار شد داور سوم بود.

اما نکته قابل تامل این بازی ها سوت نزدن گلاره ناظمی در بازی اسرائیل — کانادا بود. امتناع وی از حضور در این بازی می رفت برایش دردسرساز شود که با توضحیات قانع کننده اش هم چیز ختم به خیر شد. او در این باره می گوید: وقتی به مسئولین برگزاری این بازی گفتم نمی توانم بازی را قضاوت کنم خیلی ناراحت شدند و تاکید می کردند مسایل سیاسی را نباید وارد ورزش کرد که من توضیح دادم بازیکنان دو تیم را ندیده ایم و اصلا مشکلی با آنها ندارم اما به احترام به قوانین سرزمینی که در آن زندگی می کنم نمی توانم این بازی را سوت بزنم. بعدها آنها این توضیح من را درک کردند و اجازه دادند به مسیر ادامه دهم و بازی های بعدی را سوت بزنم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک